banner212

banner211

Off-road yarışında 'tuş' oldu!

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu'nun desteği ve Adapazarı Belediyesi'nin sponsorluğunda 54 Otomobil Sporları Kulübünce düzenlenen 2. Off-Road Mahalli Yarışları Korucuk'ta yapıldı.

Diğer 06.06.2016, 12:31 06.06.2016, 12:35 UTKU KAYNAR
Off-road yarışında 'tuş' oldu!
banner218
 

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu'nun desteği ve Adapazarı Belediyesi'nin sponsorluğunda 54 Otomobil Sporları Kulübünce düzenlenen 2. Off-Road Mahalli Yarışları Korucuk'ta yapıldı.


Korucuk Mahallesi'ndeki pistte düzenlenen etkinlikte,15 sporcu, 3 etap halinde yapılan yarışlarda birbiriyle kıyasıya mücadele etti.

 

Hazırlanan pistte her etapta 4 tur atarak performanslarını sergileyen sporcular, izleyicilerden alkış aldı. Bazı yarışmacıların, zorlu parkurda araçları devrildi. Devrilen araçlar kepçeler yardımıyla kurtarıldıktan sonra yarışa tekrar devam etti.

Yarışmanın genel klasmanında Ali Özdemir birinci, Zeki Karaçaylı ikinci, Evren Gökgün üçüncü oldu. 

 

S1 klasmanında ise Ali İşler birinci, S2 klasmanında Ferhat Bakır birinci, Mustafa Akın ikinci, Emreh Öztor üçüncü oldu. S3 klasmanında da Zeki Karaçaylı ilk sırayı alırken, Evren Gökgün ikinciliği, Kadir Küçükaydın ise üçüncülüğü elde etti. S4 klasmanında Ali Özdemir birinci, Hüsnü Taylan ikinci, Mustafa Saray üçüncü oldu.

Yarışların tamamlanmasının ardından dereceye giren sporculara madalya ve kupaları verildi.

 

Organizasyonun direktörü Beytullah Özenir, yaptığı açıklamada, seyirci etabında sporcuların üç kez start aldığını ve her etabın dörder tur üzerinden gerçekleştirildiğini söyledi.

 

Yarışmada 15 ekibin mücadele ettiği bilgisini veren Özenir, "Yarışma gayet güzel gidiyor, her şey yolunda. Hava çok güzel, seyircinin de yoğun ilgisi var. Başta Valimiz Hüseyin Avni Coş olmak üzere sponsorlarımıza teşekkür ediyorum. Yarışlara onların katkıları büyük. Buradaki organizasyonun başarısına bakarak federasyonun vereceği puanlamaya göre 2017'de Sakarya'ya bir ulusal yarış getirmeyi düşünüyoruz." diye konuştu.

 

Özenir, organizasyondaki araçların hepsinin ulusal şampiyonalarda yarıştığını sözlerini ekledi.

 

Pilot Hüsnü Taylan ise çamur nedeniyle sileceği bozulduğu için ilk etabın kötü geçtiğini kaydetti. 

 

Geçen yıl Türkiye S4'te şampiyon olduklarını, genelde de Türkiye Şampiyonasını aynı puanla ikinci olarak bitirdiklerini anlatan Taylan, "Bu yıl da Türkiye şampiyonası devam ediyor, şu anda lideriz. En yakın rakibimizle 6 puan fark var. İki yarışımız kaldı. Onları da iyi tamamlarsak nasipse şampiyon olacağız. Şu anda sıralamada lider durumdayız liderliğimizi koruyup Türkiye şampiyonu olmayı hedefliyoruz. Sponsor bulursak uluslararası şampiyonalara da katılmayı düşünüyoruz." dedi.

 

Taylan, tüm pilotların arabasının hızlı olduğuna dikkati çekerek, "Artık hıza dayalı etaplar var. Dünyada geride değiliz bence, herkesin arabası çok iyi, dünya standartlarında yarışabilirler." değerlendirmesinde bulundu.

 

Yarışmayı takip eden Rus vatandaşı Svetlana Özata da fotoğrafa ilgisi olduğu için yarışmayı takip ettiğini, yarışmacılardan ve seyircilerden çok etkilendiğini söyledi.


Yorumlar (0)