banner212

banner211

Olimpik Havuzda Engellilere Yüzme Eğitimi

Çiğdem, Demirci ve Sinan Ölüş öncülüğünde 17 çocuk 7 yetişkin olma üzere 24 engelliye Olimpik Yüzme Havuz'da yüzme eğitimi veriliyor.

Diğer 24.03.2012, 11:23
Olimpik Havuzda Engellilere Yüzme Eğitimi
banner218
Çiğdem, Demirci ve Sinan Ölüş öncülüğünde 17 çocuk 7 yetişkin olma üzere 24 engelliye Olimpik Yüzme Havuz'da yüzme eğitimi veriliyor.

 

24 engelli vatandaş

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Engelli Hizmetleri Şube Müdürlüğü, farklı engel gruplarında 17 engelli çocuğa ve 7 yetişkine olmak üzere toplam 24 engelliye yüzme kursu veriyor. Hizmetler hakkında bilgi veren Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Davut Yüce, engelli vatandaşları sosyal hayatın içerisine daha fazla katmak için yoğun bir şekilde çalıştıklarını söyledi.

Haftada 2 gün

Altın Kulaç Yüzme Kulübü antrenörlerinden Çiğdem Demirci ve Sinan Ölüş başta olmak üzere 6 antrenörün eğitim verdiği yüzme kursları haftada iki gün gerçekleştiriliyor. Kursların aralık ayında sona ereceği bildirildi. Altın Kulaç Yüzme Kulübü Antrenörü Sinan Ölüş, "Yaşları 5 ila 14 arası olan engelli çocuklarımız yüzme kurslarımızdan faydalanmakta. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Kulüp olarak elimizden gelen desteği engelli arkadaşlarımıza vereceğiz. Bu hizmetten yararlanmak isteyen vatandaşlarımız Büyükşehir Belediyemizin Engelli Hizmet Birimi'ne başvurabilirler" şeklinde konuştu.

 

Şeyma'nın azmi

 

Engellilere yüzme eğitimi veren antrenörlerden Şule Yılmazer, engellilere yönelik yapılan çalışmalarda yer almaktan duyduğu mutluluğu dile getirerek, "Eğitim verdiğimiz öğrencilerimizden birisi de Şeyma Bahadır. Şeyma 10 yaşında. Doğuştan %90 belinden aşağısı tutmuyor. Şeyma uzun zamandır bizimle birlikte yüzüyor. Kolluklar yardımı ile sırt üstü suda durmayı ve suya üflemeyi öğrettik. Daha sonra belden aşağısı tutmadığı için sadece kolları ile yüzmesini sağladık. Şeyma artık korkmadan 3 metrelik havuzda sırtüstü yüzebiliyor. Şeyma ile şimdi amacımız ayaklarını biraz daha hareket edip daha iyi yüzebilmesini sağlamak" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)