Samsunspor deplasmanı öncesi genç orta saha oyuncusu Musa Çağıran ile birlikte basın mensuplarının karşısına geçen kaptan Ömer Erdoğan, "İki haftadır iyi futbol oynuyoruz ve güzel sonuçlar alıyoruz." />

banner212

banner211

Ömer Erdoğan: Gerekirse kaleye geçetim


Samsunspor deplasmanı öncesi genç orta saha oyuncusu Musa Çağıran ile birlikte basın mensuplarının karşısına geçen kaptan Ömer Erdoğan, "İki haftadır iyi futbol oynuyoruz ve güzel sonuçlar alıyoruz.

Diğer 24.02.2012, 08:06
Ömer Erdoğan: Gerekirse kaleye geçetim
banner218


Samsunspor deplasmanı öncesi genç orta saha oyuncusu Musa Çağıran ile birlikte basın mensuplarının karşısına geçen kaptan Ömer Erdoğan, "İki haftadır iyi futbol oynuyoruz ve güzel sonuçlar alıyoruz. Moralimiz gayet iyi. Yine zorlu bir deplasmana gidiyoruz. Ligin alt sıralarında bulunan ve ligde kalma mücadelesi veren, son haftalarda iyi sonuçlar alan bir rakibe karşı oynayacağız. Son haftada aldıkları neticeden sonra umut taşıyorlar. Bize karşı galip gelmek isteyeceklerdir. Ama bizim hedefimiz var.


Play-off'a katılmak istiyoruz. Bu hafta oradan iyi sonuçla ayrılıp iddiamızı son haftaya kadar devam etmek istiyoruz. Lig bitmeden garantilemek ve son maçlara rahat çıkmak istiyoruz. Tek hedefimiz önümüzdeki Samsunspor maçı. Moralli bir şekilde oraya gideceğiz ve güzel bir maç olacağını düşünüyorum" diye konuştu.


"GEREKİRSE KALEYE GEÇERİM"


"Bazen savunmada, bazen de forvette oynuyorsun. Bu senin açından sıkıntı oluyor mu?" şeklindeki soruya Ömer, "Savunmada oynadığım maçlar genelde ilk 11 oynadığım maçlar oluyor. Forvette ise geride olduğumuz maçlarda son dakikalarda hocamız orada kullanıyor, yüksek toplarla. Benim mevkiim savunma, ama takımıma bir katkı sağlayabilirsem, kalecilik bile yaparız. Benim açımdan bir sıkıntı değil" cevabını verdi.


Geriye bakıldığı zaman bir tek Sivasspor deplasmanında hak ettikleri bir mağlubiyet aldıklarını belirten kaptan Ömer Erdoğan, "Onun haricinde mağlup olduğumuz maçlarda rakip karşısında ezilmedik. Bahane olarak siz algılayabilirsiniz. Hakem hatalarıyla bu yıl çok şanssızlık yaşadık. Şans yanımızda olsaydı belki bugün çok farklı bir hedefi kovalayacaktık. Bireysel hatalar da çok yaptık. Niyetimiz hep aynıydı. Son iki haftada isteğimiz değişmedi. Ama kritik bir deplasman galibiyetinden sonra özgüvenimizi


kazandık. İçeride çok ciddi bir rakibe karşı çok güzel bir futbolla, sezonun en iyi ve en zevkli futboluyla hoş bir galibiyet aldık. Sezon başından beri aynı ciddiyetle çalışıyoruz. Antrenmandaki çift kaleler bile maç havasında geçiyor. Çok iyi çalışıyoruz ama şanssızlıklar yaşadık. Geriye bakıp nasıl olduğunu değil de önümüzdeki haftalarda daha fazla doğru ve daha az hata yapmaya çalışacağız" şeklinde konuştu.


"BURSASPOR'DA ÇOK MUTLUYUM"


Bir basın mensubunun, "Zaman zaman eleştiriliyorsun, zaman zaman da övgüyle bahsediliyorsun. Bunu nasıl değerlendiriyorsun?" şeklindeki sorusuna Kaptan Ömer Erdoğan, "Bunlar futbolun doğasında var. Takım iyi sonuç alırken herkes faydalanır. Şampiyon olduğumuzda fazla şans bulmayan arkadaşlarımızın bile piyasası arttı. Takım kötü gittiğinde ise çeşitli sebepler aranıyor. Yaşı ilerlemiş futbolcu varsa 'yaşlandı' deniyor. Formsuz olan varsa farklı yerlere çekiliyor. Ben kendime iyi bakan, hep kendini hazır


tutan bir yapıdayım. Kendime göre de yaş itibariyle takımın en yaşlısı olabilirim, ama bir gerçek var, testler veriler yapıldığında bu ortaya çıkıyor. Allah'a şükür takımın en gencine de kafa tutarım. O olmazsa zaten ben kafa olarak bazı şeyleri bitirir ve futbolu bırakırım. Şu an çok zevk alıyorum ve isteyerek geliyorum. Özellikle Bursaspor'da forma giymekten çok mutluyum" dedi.


"İSTEĞİM VE HIRSIM DEVAM EDİYOR"


Ömer, "Şu an sadece kafamda futbol oynamak var. Bu 1 yıl olur, 2 yıl olur belli olmaz. Bazı şeyler günübirlik. Dışarıdan çok farklı tepkiler alınca bazen insanlar düşünüyor, ama iyi giderken de 'Bu işin tadına doyum olmuyor. Daha 5 yıl bu havayı yaşamak istiyorum' diyorsunuz. Sözleşmem bitiyor. Şu ana kadar hiç konuşmadım. Bazı şeyler konuşulmadan da hallediliyor artık. O yüzden çok önemli görmüyorum. Futbol günübirlik bir olay. Çok uzun vadelerde plan yapmıyorum. Şu an isteğim ve hırsım devam ediyor.


Oynamak için de çaba gösteriyorum. Tabii bu karşılıklı bir şey. Talep olmazsa, farklı bir teklif gelirse o zaman ailemle oturur bunu değerlendiririm. Şu an açıkçası bunları düşünmüyorum. Lig oynanırken ve bu takımın parçası olarak böyle şeyleri konuşmayı çok doğru görmüyorum" dedi.


"BİZİM İÇİN ZOR BİR MAÇ OLACAK AMA ONA GÖRE HAZIRLANIYORUZ"


Genç orta saha oyuncusu Musa Çağıran ise Samsunspor maçını şöyle değerlendirdi:


"Bizim için çok önemli bir maç. Aldığımız galibiyetlerle Bursaspor'un gerçek yüzünü gösterdiğimizi düşünüyorum. Samsunspor alt sıralarda yer alan bir ekip. Bu maçla beraber yükselişe geçmek isteyeceklerdir. Bizim için çok zor bir maç olacak ama ona göre hazırlanıyoruz. Biz Bursasporuz, seri yakaladık ve bunu devam ettirmek istiyoruz. İlk 8'in içinde yer almak istiyoruz. Bundan sonra Bursaspor çok daha farklı olacaktır. Tam olarak iyi futbol oynamaya başladık. Futbolun doğrularını tam anlamıyla yapmaya


başladık. Bundan sonra daha iyi olacaktır. İlk 8'e kalacağımıza inanıyoruz".
banner220
Yorumlar (0)