Onlar Türkiye'nin 1 Numarası

Sakarya'nın Veteranlar (Ustalar) Judo Şampiyonları Başkent Ankara'da yine ünvanlarını korudu ve Türkiye'nin bir numarası oldular

Diğer 28.03.2016, 12:09 28.03.2016, 14:25 UTKU KAYNAR
Onlar Türkiye'nin 1 Numarası
 

 

Başkent Ankara'da yapılan Türkiye Veteranlar Şampiyonasında Sakarya kasırgası esti. Sakarya Veteranları yine şampiyonluk madalyaları boynuna taktı. Ankara'da yapılan Türkiye'nin en iyi Veteran Judocuları Şampiyonasında Bayram Akdemir, Dilek Aslan Kolat altın madalya kazanırken Fatih Özcan ise Türkiye'nin gümüş adamı oldu.Neslihan Can ise Dünya ve Avrupa da Sakaryayi temsil edecek.

 

O ARTIK EFSANE

Sakarya'nın usta ismi, Judo İl temsilcisi ve 10 yıldır Türkiye'nin Altın Adamı Bayram Akdemir, M5 Masterler Judo Türkiye Şampiyonasında yine birincilik kürsüsünü kimseye bırakmadı ve Altın Madalyayı boynuna taktı. 10 yıldır altın madalyayı kimseye bırakmayan adeta kategorisinde bir efsane olan Bayram Akdemir, Sakarya Judo il temsilciliği ve antrenörlük kariyerini sürdürüyor. Avrupa ve Dünya Masterler'da dereceleri de bulunan Bayram hoca, soy adını taşıdığı Akdemirspor kulübünün de kurucusu. Arifiye Halk Eğitim Judo Takımında yetiştirdiği yeni ve genç sporcuları da kendisi gibi kısa süre içinde başarıya taşıyarak tüm dikkatleri üzerine çekmişti.

 

TÜRKİYE'NİN ALTIN KIZLARI

Öte yandan M2 48 KG'nin Türkiye Şampiyonu, hırsı ve azmiyle sporculuk kariyerinde ki başarılarını bu kez Veteranlar kategorisinde de sürdüren Neslihan Can (Özbay), Türkiye’nin kategorosinde bir numarası oldu. Neslihan Can, Akyazı Belediyesi'ni başarılı bir şekilde temsil etmeninde onurunu yaşıyor. Antrenörlük hayatında da yeni ve başarılı sporculular için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Geçen yıl Neslihan Can Dünya 3.sü olmayı başarmıştı. Bu yılda ilimizi 48 KG’de temsil edecek olan ve geçen yılında Türkiye Şampiyonu Neslihan Can, çalışmalarını sürdürüyor.

52 KG'nin bir diğer altın kızı Dilek Aslan Kolat'da sporculuk günlerini veteranlar kategorisinde aratmıyor. Uluslararası derecelerin de sahibi olan Dilek Aslan Kolat, Akdemir Spor Kulübü adına Ankara'da yapılan Türkiye Veteranlar Judo Şampiyonasında Sakarya'ya bir diğer altın madalya kazandıran isim oldu. Şampiyon sporcu hakemlik kariyerinde de emin adımlarla ilerliyor. Sakarya'nın sporcusu ve hakemi de olan Dilek, Veteranlar Dünya ve Avrupa şampiyonluğunu da gözüne kestirdi.

 

GÜMÜŞ ADAM ÖZCAN

Sakaryalı Fatih Özcan ise M2 90 KG'de altın madalyayı kıl payı kaçırarak Sakarya'ya gümüş madalya getirmeyi başardı. Türkiye'nin gümüş adamı olan Fatih Özcan, M2 90 KG'nin altın ismi olmak için çalışmalarını sürdürecek. Avrupa ve Dünya dereceleri içinde söz veren Akdemir Spor Kulübü Sporcusu Fatih Özcan, Sakarya'ya puan kazandırmanın da önemli olduğuna vurgu yaptı.

 

SAKARYALI AMA KOMŞU ADINA

Sakaryalı olan ve memleketi adına sporculuk kariyerinde çok önemli uluslar arası dereceler kazandıran Dilek Aslan Kolat, Kocaeli Kağıtspor adına girdiği Türkiye Veteranlar Şampiyonasında M2 52 KG'de Türkiye'nin altın kızı oldu. Hakemlik kariyerinde başarılı bir grafik çizen Dilek Aslan Kolat, Sakarya ve Kocaeli'nin de gururu oldu.

 

HEDEF AVRUPA VE DÜNYA

Şampiyon Veteranları sırasıyla 8 Mayıs 2016 tarihinde Her ülkeden 5 en iyi sporcuların katılacağı Avrupa Kupasında hem Sakarya hemde ülkemizi temsil edecek. 24 Haziran 2016’da Rusya Avrupa Şampiyonası, 20 Eylül 2016 da ise Amerika’da yapılacak Dünya Şampiyonasında derece arayacaklar.

 

 

Yorumlar (0)