banner212

banner211

Örken’in duruşu tüm şampiyonlukların üstündedir

Sakarya Büyükşehir Belediyespor Bisiklet Takımı’nın yeni transferleri ve 2020 Dağ Bisiklet Dünya Maraton Şampiyonası’nın tanıtım programı gerçekleştirildi.

Diğer 25.12.2017, 15:56 25.12.2017, 22:07 UTKU KAYNAR
Örken’in duruşu tüm şampiyonlukların üstündedir
 2020 Dünya Şampiyonası, Bisiklet Adası ve yeni transferlerintanıtımında konuşan Başkan Toçoğlu, “2020 yılında uluslararası bir organizasyona ev sahipliği yapacağız. Şampiyona başlamadan Bisiklet Adası projemizi tamamlayacağız. ABD’nin Kudüs kararı sonrası, İsrail takımıyla olan sözleşmesini fesheden Ahmet kardeşimizin bu tavrı çok büyük önem arz etmektedir. Bu onurlu duruşundan dolayı gönlümüzde ayrı bir yere sahip olan Ahmet Örken’i, Büyükşehir’e transfer etmiş olmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi. Örken ise duruşu gereği böyle bir karar aldığını söyledi.

Foto galeriye git 

Sakarya Büyükşehir Belediyespor Bisiklet Takımı’nın yeni transferleri ve 2020 Dağ Bisiklet Dünya Maraton Şampiyonası’nın tanıtım programı gerçekleştirildi. Best Western Premier Otel’de düzenlenen programa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, İş adamı Cevat Olçok, Bisiklet Federasyonu Asbaşkanı Berat Alphan,Cumhurbaşkanlığı Proje Yönetim Müdür Yardımcısı Ali Murat Önder, ASKF Başkanı Yaşar Zımba, Büyükşehir Basketbol Kulübü Başkanı Akgün Altuğ, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel, AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Demir, daire başkanları, bisiklet camiasının önde gelen isimleri, basın mensupları ve çok sayıda davetli katıldı.

 

Adımızdan söz ettireceğiz

Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Orhan Bayraktar, “2020 Dağ Bisikleti Maraton Dünya Şampiyonasını ülkemize kazandırdığımız 14 aylık kısa sürede yürüttüğümüz çalışmalarla ülke gündeminde önemli yer bulduk. Çalışmalarımız Dünya Bisiklet Birliği’nce de yakından takip edilmekte ve takdir toplamaktadır. 2018 ve 2019 yılları Mayıs ayında Sakarya MTB Cup, Eylül ayında Sakarya Maraton Şampiyonaları ile uluslararası yarışlarımızı Cumhurbaşkanlığının himayeleri, Büyükşehir Belediyesininkoordinasyonu ve kulübümüzün sorumluluğunda gerçekleştireceğiz. 2020 yılında da ülkemiz tarihinde ilk kez yapılacak Dünya Şampiyonasına ev sahipliği yapacağız. Uyumlu bir takım oluşturduk. Karizmatik, lider sporculara sahibiz. 2018’de bu sporcularımızın katkılarıyla adımızdan çok söz ettireceğiz” dedi.

 

Spor kültürünün yaygınlaşması ve gelişmesi

Başkan Zeki Toçoğlu, “Büyükşehir olarak spor kültürünün yaygınlaşması ve gelişmesi için pek çok çalışmaya imza atıyoruz.Sporu salt bir yarışma aracı olarak değil, sağlıklı nesillerin yetişmesi için bir fırsat olarak görüyoruz. Spor alışkanlığının gelişmesi için tesisleşmeye ayrı bir önem veriyoruz. Sakaryaspor’un altyapı sorumluluğunu tamamen üstlenmiş durumdayız. Amatör futbolun, şehrimiz için önemli bir zenginlik olduğunu iyi biliyor, amatör spor kulüplerimizi de unutmuyoruz. İlçelerimize kazandırdığımız sentetik sahalar ile daha iyi ortamlarda spor yapma olanağı sağlıyoruz. Spor kulüplerine özel araçlar tahsis ediyor, malzeme desteği sağlıyoruz” dedi.

 

Sporda başarıyı yakaladık

Başkan Toçoğlu, “Hamdolsun, son zamanlarda şehir olarak çok güzel bir ivme yakaladık. Futbol, basketbol, karate, atletizm, kano gibi branşlarda ulusal ve uluslararası başarılar elde ettik.Sakaryasporumuz şampiyon olarak üst lige yükseldi, bu yıl yine şampiyonluk için mücadele ediyor. Sakaryaspor’umuza buradan başarılar dileyerek onlara olan inancımı yinelemek istiyorum.Büyükşehir Basketbol Takımımız ise rüya gibi bir sezonun ardından şampiyon oldu ve Süper Lig’e yükseldi. Süper Lig’de mücadele eden basketbol takımımız, mütevazi kadrosu ile önemli başarılara imza atıyor.

 

Muhteşem bir ev sahipliği yapacağız

2020 yılında uluslararası bir organizasyona ev sahipliği yapacağız.Cumhurbaşkanlığımızın himayelerinde gerçekleştirilecek olan Dağ Bisikleti Maraton Dünya Şampiyonası’nı, bir spor şehri olarak bakış açımızın merkezinde görüyoruz. Proje, bizlere büyük bir cesaret veriyor. Aynı zamanda da büyük bir sorumluluk yüklüyor. Bisiklet kültürünün hem şehrimiz hem de ülkemizde yaygınlaştırılması adına adımlar atıyoruzYenikent bölgemizde hayata geçireceğimiz Bisiklet Adası projesini, kısa süre önce açıkladık. Şampiyona başlamadan önce bitirmeyi hedefliyoruz. İnşallah 2020’de düzenlenecek şampiyonaya Sakarya olarak muhteşem bir ev sahipliği yapacağız.Bu vesileyle yarışları himayelerine alarak bizi onurlandıran ve Türk sporuna büyük destek sağlayan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımızı arz ediyoruz.

 

Güçlenerek yolumuza devam edeceğiz

Bugün burada bir araya gelmemizi anlamlı kılan önemli bir konu da Milli Bisikletçi Ahmet Örken’in takımımıza dahil olmasıdırAhmet kardeşimiz, ABD Başkanı Trump’ın Kudüs kararı sonrası, İsrail takımıyla olan sözleşmesini feshederek oradan ayrıldıSayın Cumhurbaşkanımızın uluslararası arenada Kudüs için yoğun mesai harcadığı bir süreçte Ahmet kardeşimizin bu tavrı çok büyük önem arz etmektedirBu onurlu duruşundan dolayı gönlümüzde ayrı bir yere sahip olan Ahmet Kardeşimi, Büyükşehir Belediyespor’a transfer etmiş olmaktan da mutluluk duyuyoruz. İnşallah Ahmet Örken ile daha da güçlenerek yolumuza devam edeceğiz.”

 

Bisiklet Adası tanıtıldı

Programın devamında Şampiyona Direktörü Aziz Sırnaç, 2020 Dünya Dağ Bisikleti Maraton Dünya Şampiyonası’nın Sakarya’ya kazandırılmasından bugüne gelinen süreci katılımcılarla paylaştı. Sırnaç, Cumhurbaşkanlığına yakışır bir şekilde şampiyonanın gerçekleştirileceğini ifade etti. Ardından CEO Event firması ile sponsorluk anlaşması imzalandı. İş Adamı Cevat Olçok, “İnşallah hem Sakarya için hem de ülkemiz için güzel işler yaparız” dedi. Daha sonra ise Büyükşehir Belediyesi’nin hayata geçireceği Ayçiçeği Vadisi ve Bisiklet Adası projesi katılımcılara tanıtıldı. 

 

Takımın yeni isimleri

Takımın en genç ismi Okan Aydoğan, “Yeni transfer oldum. İnşallah önümüzdeki yıl için hayırlı olur. 2018 için hazırlıklarımız devam ediyor.  Bu süreçte takımımızın tecrübeli isimlerinden çok şeyöğreneceğim” derken; 17 yaşındaki genç sporcu Halil İbrahim Doğan, “Mutluyum ve heyecanlıyım. Başarılı bir yıl geçirmek istiyoruz” dedi. Mustafa Sayar ise bu şehrin ve organizasyonu olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirerek hedeflerine ulaşmak için çok çalışacağını kaydetti.

 

Bu karar ülkem içindi

ABD Başkanı Trump’ın Kudüs kararı sonrası İsrail takımıyla olan sözleşmesini feshederek Salcano Sakarya Büyükşehir Belediyespor’a transfer olan Ahmet Örken, “Son iki hafta zor bir süreç oldu. Yanımda olan herkese teşekkür ediyorum. Hem ülkem hem de ailemi endişeli bırakmamak adına takımdan ayrılma kararı aldım. Bu kendi duruşumla alakalı bir karardı. Böyle bir karar aldım. Bu karar ülkem içindi. İnşallah burada yeni şampiyonluklar için mücadele edeceğiz” dedi. Toplu imza töreninin ardından program sona erdi

Yorumlar (0)