Ortadoğu’daki Süper Lig takımlarının as başkanlarından ‘Sakarya’ sinyali

Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Ortadoğu ülkelerindeki Süper Lig futbol takımlarının temsilcileriyle buluştu. Ziyarette iş birliği mesajı veren Başkan Yüce, “Spor şehri Sakarya’mızda geride bıraktığımız süre zarfında birçok uluslararası sportif faaliyetlere imza attık. İzleyen süreçte spor alanında gerçekleştirilecek projelerde iş birliğimizi sürdüreceğiz” dedi. Orta doğu ülkelerindeki takımların as başkanları, kamp ve konaklama süreçleri için Sakarya’yı tercih edebileceklerinin sinyalini verdi.

Diğer 16.06.2023, 16:39 SporExpres
Ortadoğu’daki Süper Lig takımlarının as başkanlarından ‘Sakarya’ sinyali

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Ortadoğu süper lig futbol takımları temsilcileriyle bir toplantı gerçekleştirdi. Futbol ve diğer profesyonel branşların da ele alındığı toplantıda, Sakarya’da gerçekleştirilebilecek çalışmalar ele alındı. Temsilcilerin görüş ve önerileri dinleyen Başkan Yüce, birlikte çalışmaya her zaman hazır olduklarını belirtti. Ziyarete Sakarya Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Başkanı Cevat Ekşi, İran ve Katar futbol kulüpleri asbaşkanları, sportif direktörler, Sakarya’da faaliyet gösteren hotel temsilcileri ve Büyükşehir Belediyesi bürokratları katıldı.

Sporun birçok alanında faaliyet gösteriyoruz

Programda konuşan Başkan Yüce, spor alanında önemli bir yol kat ettiklerini ifade ederek, “Spor alanında Sakarya’mızda spora öncelik veren, sporcu yetiştiren, teşvik eden ve destek olan bir anlayışla hizmet verdik. Sporda gelişmeyen, büyümeyen bir şehir geride kalır düşüncesiyle gündüz gece çalıştık. Önce Bisiklet Dostu Şehir, sonra Avrupa Spor Şehri unvanlarını kazandık. Sporun birçok alanında çok önemli yollar kat ettik. Halihazırda 27 branş ve 5 bini aşkın sporcumuzla faaliyetlerimize devam ediyoruz. Sakarya spor alanında adeta bir dünya markası olmuştur” şeklinde konuştu.

Paydaşlarımızla iş birliği içerisinde çalışıyoruz

Yüce, “Göreve geldiğimiz günden itibaren profesyonel ve amatör alanda gerçekleştirilen tüm spor faaliyetlerine destek verdik. Spor şehri Sakarya’mızda geride bıraktığımız süre zarfında birçok uluslararası sportif faaliyetlere imza attık. Bununla birlikte birçok projeyi de hayata geçirdik. Büyükşehir Belediyesi olarak önümüzdeki süreçte de spor alanında gerçekleştirilecek projelerde paydaşlarımızla iş birliğimizi sürdüreceğiz. İnşallah önümüzdeki süreçte de bu iş birliklerimiz devam edecektir. Her zaman şunu söylüyoruz; “Sakarya sizin eviniz, dünyayı misafir ederiz” diyorum ve nazik ziyaretleriniz için hepinize teşekkür ediyorum” diye konuştu. Öte yandan, buluşmaya katılan takımlarına as başkanları ve temsilcileri, gelecek süreçte birçok sportif ve sosyal faaliyet için Sakarya’yı tercih edebileceklerinin sinyalini verdi.

Yorumlar (0)