banner212

banner211

Pamukovalı Endurocuların Başarısı

 

Türkiye Motosiklet Federasyonu'nun desteğiyle Titus-Feronia Doğa ve Motor Sporları'nın ev sahipliği yaptığı Türkiye Enduro Şampiyonası'nın 3.

Diğer 09.04.2012, 15:34
Pamukovalı Endurocuların Başarısı
banner218
 

Türkiye Motosiklet Federasyonu'nun desteğiyle Titus-Feronia Doğa ve Motor Sporları'nın ev sahipliği yaptığı Türkiye Enduro Şampiyonası'nın 3. Ayak yarışı İzmir'in Urla ilçesinde düzenlendi. Yarışta Pamukova dan Mehmet Akif  Yıldırım E3B Kategorisinde birinci olurken, Aydın Özdemir ise E2B Kategorisin de ikinci olarak Pamukova'yı başarı ile temsil ettiler.

Urla Belediye Başkanı Selçuk Karaosmanoğlu'nun salladığı bayrakla start alan şampiyonada sporcular, 23 kilometre uzunluğundaki zorlu parkurda, 4 etap üzerinden yarıştı. Urla Yarışı'nda iki turluk seyirci etabı yarış severlerin büyük ilgisini çekti. Titus Feronia Yarış Parkuru'nda zorlu Ekstrem etabını izleyen yarış severler unutulmaz anlar yaşarken, yarışçıların üstün performans ve mücadelelerine tanık oldular. Toplam 85,6 km'den oluşan insanın doğa ile mücadelesinin en görkemli örneklerinin sergilendiği yarışta heyecanlı anlar yaşandı.

Yarışmaya Pamukova'dan katılan iki yarışmacı ise dereceye girmeyi başardı. E3B kategorisinde yarışan Mehmet Akif Yıldırım (SMSK) 1. E2B kategorisinde yarışan Aydın Özdemir ise 2. Oldu.

Türkiye Enduro Şampiyonası 3. Ayak Urla Yarışı'nda kategorilerinde ilk sırayı elde eden isimler şöyle:

E1B: Oğuz Kaan Özbenli (AEMK)
E2A: Burak Özel (HMK)
E2B: İbrahim Ercansungur (EMC06)
E2B 2. : Aydın Özdemir (EMC06)
E3A: İslam Ediz Güven (EMC06)
E3B: Mehmet Akif Yıldırım (SMSK)
Bayanlar Kupası: Burcu Tugayoğlu (AEMK)[gallery link="file" orderby="title"]

Yorumlar (0)