banner212

banner211

Pedallar ALS Hastaları için dönecek

Sakarya Bisiklet ve Doğa Sporları Derneği, Dünya'da her geçen gün yayılan ALS hastalığına dikkat çekme amacı ile farkındalık etkinliği düzenleyecek.

Diğer 28.06.2018, 13:30 28.06.2018, 13:36 UTKU KAYNAR
Pedallar ALS Hastaları için dönecek

Sakarya Bisiklet ve Doğa Sporları Derneği, Dünya'da her geçen gün yayılan ALS hastalığına dikkat çekme amacı ile farkındalık etkinliği düzenleyecek. 1 Temmuz Pazar günü yapılacak bisiklet turu öncesinde düzenlenen basın toplantısında konu ile ilgili bilgilendirme yapıldı.

BİSİKLET TURU

Omurilik ve beyin sapındaki hücrelerin ölmesi sonucu kas zayıflığına, solunum ve yutma güçlüğüne, sakatlığa ve sonuç olarak da ölüme yol açan ALS Hastalığına dikkat çekmek amacı ile Sakarya Bisiklet ve Doğa Sporları Derneği bir farkındalık etkinliği düzenliyor. 1 Temmuz Pazar günü yapılacak ve bir çok bisiklet ve doğa severin katılacağı etkinlikle ilgili bilgilendirme toplantısı dün yapıldı.

Sen Otel'de gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısına Sakarya Bisiklet ve Doğa Sporları Derneği başkanı Şefik Akar, Başkan yardımcısı Erhan Koçdemir, Sakarya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sezai Matur, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Bisiklet Takımı Koordinatörü Aziz Saraç ve ALS MNH Derneği üyesi ve aynı zamanda ALS Hastası olan Hüsnü Yontar ve dernek üyeleri katıldılar.

ALS'YE DİKKAT ÇEKMEK

Dernek olarak sosyal sorunluluk projelerine büyük önem verdiklerini belirten Sakarya Bisiklet ve Doğa Sporları Derneği başkanı Şefik Akar; " 1 Temmuz'da düzenleyeceğimiz bisiklet turunun amacı ALS hastalığına dikkat çekerek bir nebzede olsa farkındalık oluşturmak,  hastalara ve yakınlarına moral vermek." dedi.

ALS MNH Derneği üyesi Hüsnü Yontar böyle bir organizasyonla düzenlediği için Sakarya Bisiklet ve Doğa Sporları Derneği'ne teşşekür ettiğini belirterek; " Biz ALS hastaları için en büyük tedavinin moral olduğuna inanıyoruz. Zaten tıpta bu hastalığa kesin bir çözüm bulunmuş değil. Yapabileceğimiz en iyi şey morali yüksek tutmak ve hayatı kolaylaştırmak" ifadelerini kullandı.

1 Temmuz Pazar günü saat 16:00'da Sakarya Demokrasi Meydanı'nda başlayacak olan ALS Hastalarına Farkındalık Bisiklet Turu saat 17:00'de Agora Alışveriş Merkezi'nde yapılacak çeşitli etkinliklerle sona erecek.

Yorumlar (0)