Kurul bugün yaptığı toplantıda, Spor Toto Süper Lig'in 20." />

banner212

banner211

PFDK kulüplere ceza yağdırdı!


Kurul bugün yaptığı toplantıda, Spor Toto Süper Lig'in 20.

Diğer 20.01.2012, 15:35
PFDK kulüplere ceza yağdırdı!
banner218


Kurul bugün yaptığı toplantıda, Spor Toto Süper Lig'in 20. haftasında oynanan Trabzonspor-Samsunspor maçında, ev sahibi takım taraftarlarının neden olduğu saha olayları, çirkin ve kötü tezahürattan dolayı ve bu eyleminin aynı sezon içerinde 2. kez gerçekleştirilmesi nedeniyle Bordo-mavili kulübe toplam 70 bin Lira para cezası verdi. Aynı maçta Samsunspor'a da taraftarlarının neden olduğu saha olaylarından dolayı 30 bin Lira para cezası vermeyi karara bağladı.
PFDK, Manisaspor'a, Fenerbahçe maçında, taraftarlarının neden olduğu saha olaylarından dolayı 30 bin Lira para cezası verirken, Fenerbahçe'ye de taraftarlarının neden olduğu saha olaylarından dolayı 5 bin Lira para cezası verdi.

Kurul, Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup'ta oynanan Mardinspor-Denizli Belediyespor maçında müsabakanın ilan edildiği sahaya, belirlenen saatte 9 kişiden az bir kadro ile çıkmasından dolayı Mardinspor'un 3-0 hükmen mağlup sayılmasını karara bağladı.

Diğer yandan şike ve teşvik primi eylemlerinde bulunduğu şüphesiyle PFDK'ya sevk edilen ve hakkında 04.12.2011 tarihinden itibaren idari tedbir uygulanmasına karar verilen Cengiz Demirel'in idari tedbir kararının kaldırılmasını talebinin de ret edildiği kaydedildi.

PFDK'nın verdiği diğer cezalar ise şöyle:
"2 maç soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı: Cevdet Çapar (Adanaspor antrenörü)
3 maç: Adnan Güngör (Adanaspor), Emrecan Afacanoğlu (Bucaspor A2)
2 maç: Güray Vural (Denizlispor)
13 bin Lira: Göztepe
10 bin Lira: Kartalspor
5 bin Lira Mersin İdman Yurdu
3 bin Lira: Elazığspor, Konyaspor
3 bin Lira: Adıyamanspor
2 bin 400 Lira: Balıkesirspor"
Yorumlar (0)