Plajda Şampiyon Kocaalispor

Bu yıl Türkiye Plaj Futbolu Liginde ilimiz Sakarya’da iki etap oynandı. Geçtiğimiz hafta tamamlanan. Karasu etabından sonra bu kez de hafta sonu Kocaali’de plaj heyecanı yaşandı.

Diğer 11.09.2023, 18:56 11.09.2023, 19:00 SporExpres
Plajda Şampiyon Kocaalispor

Bu yıl Türkiye Plaj Futbolu Liginde ilimiz Sakarya’da iki etap oynandı. Geçtiğimiz hafta tamamlanan. Karasu etabından sonra bu kez de hafta sonu Kocaali’de plaj heyecanı yaşandı. Plaj Futbolu Kocaali etabında Kocaalispor, Darıçayırı, Kocaalisahilspor ve Karasuspor takımları mücadele etti. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Plaj Futbol Ligi Kocaali Etabının şampiyonu, Karasuspor’u 6-4 yenen Kocaalispor takımı oldu.


PLAJ HEYECANI

Kocaali Belediyesi ve Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ile ortaklaşa düzenlediği "Plaj Futbolu Ligi Kocaali Etabı" dört takım arasında oynandı. Kocaali Plajı'nda oynanan karşılaşmalarda Karasuspor ve Kocaalispor takımları finale yükseldi. Final karşılaşmasında Karasuspor’u 6-4 skorla yenen Kocaalispor 9 puana çıkartarak Şampiyon olurken, Kocaali Sahil Spor takımını mağlup eden Sinanoğluspor 2’inciliği, Karasuspor 3’üncülüğü, Kocaali Sahil Spor Genç takımı ise 4’üncülüğü elde etti. 
TEŞEKKÜR ETTİ
Kupa töreninde açıklamada bulunan Belediye Başkanı Ahmet Acar; “Ülkemizde 14 etabı bulunan Plaj Futbolu etapları, Kocaalimizinde katılmasıyla 15’e yükseldi. Bu futbol çoşkusu inanıyorum ki önümüzdeki yıllarda artarak devam edecek. Bu vesile ile ilçemizde bu organizasyonun yapılmasında emeği geçen Milletvekilimiz Lütfi Bayraktar’a, TFF Bölge sorumlusu Ferruh Sezgin’e, ilçemizin evladı Oktay Sarı’ya, Gönüllü olarak spor’a kendilerini adayan Recep Kurt ve Muzaffer Albay kardeşlerimize, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğümüze ile tüm emeği geçenlere teşekkür ederim” dedi. 

ANTALYA BİLETİ

Kupa törenine Başkan Acar’ın yanı sıra, Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu, Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç, TFF Bölge Sorumlusu Ferruh Sezgin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdülkadir Güneş, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Ramazan Doğanay, Muhtarlar Derneği Başkanı Bilal Hazar ve sporseverler eşlik etti. Turnuvayı şampiyon olarak tamamlayan Kocaalispor takımı, Alanya'da gerçekleştirilecek olan Plaj Futbolu Süper Finalleri'nde Türkiye şampiyonluğu için mücadele edecek.
 

Yorumlar (0)