G." />

banner212

banner211

Quaresma'ya sert uyarı!

G.

Diğer 28.02.2012, 17:47
Quaresma'ya sert uyarı!
banner218

G.Saray'a önceki gün 3-2 yenilen Beşiktaş'ın Alman yıldızı, karşılaşma sırasında ikaz ettiği Q7'ye soyunma odasında, "Saha içinde bağırıyorum anlamıyorsun. Bırak koşmayı, yürü de takıma katkın olsun. Takım arkadaşlarına yazık değil mi" diye çıkıştı.

Karşılaşmada Beşiktaş'ın Alman futbolcusu Fabian Ernst rakip Galatasaray'ın kontrataklarında duyarsız kalan ve baskı yapmayan Quaresma'yı önce sözlü, ardından işaretle uyarması futbolcular arasında gerginliğe yol açtı.


Beşiktaş'ta özellikle son haftalarda Quaresma'nın isteksiz davranışlarından öfkelenen Ernst maç içinde saha kenarına gelerek Carvalhal'e "Quaresma'ya bir şey söyle. Bağırmaktan boğazım yırtılacak. Umursamaz hareketlerini bıraksın ya da oyundan al" dedi.

Q7 ERNST'İN ELEŞTİRİLERİNE CEVAP VERMEDİ

Quaresma'nın ise Alman futbolcuya hiç bir şey söylemeden duşlara gittiği öğrenildi. Beşiktaşlı genç futbolcuların da Ernst'e hak vererek, Carvalhal'e "Hocam Quaresma bizim için değil; hiç olmazsa kendisi için bir şey yapsın. Rakibe müdahale etsin, koşmuyor. Ayağına top gelince oynuyor. Bizleri de oyundan düşürüyor. Onunla konuşun" diyerek şikayet ettikleri ifade edildi.

CARVALHAL TAYFUR HAVUTÇUYA DERT YANDI

Takımın zor günler geçirdiğini ifade eden Carvalhal ise genel direktör Tayfur Havutçu'ya dert yanarak "Futbolcuları stres bastı. Braga ile zorlu maç yaptık ve dinlenmeden Galatasaray maçına çıktık. Futbolcularım yoğun maç trafiği yüzünden strese girdiler. Beşiktaş tarihinin en başarılı dönemini yaşıyoruz. UEFA, Türkiye Kupası ve Süper Lig'de mücadele ediyoruz. Böyle giderse işimiz çok zor. Futbolcuların birbirine düşmesine istemiyorum" ifadesini kullandı.

Yorumlar (0)