banner212

banner211

"Real Madrid'de olması bile yeter!"

Milli Takım Teknik direktörü Abdullah Avcı, Nuri Şahin'in kadroda olmasıyla ilgili konuştu.

Diğer 27.02.2012, 21:00
banner218
Milli Takım Teknik direktörü Abdullah Avcı, Nuri Şahin'in kadroda olmasıyla ilgili konuştu..

Radyospor'da Özgür Sancar'ın sorularını yanıtlayan Avcı, "Basın tabiki bu konuda yorum yapacak, eleştirecek; fakat Emre Belözoğlu, Volkan Demirel ve Hamit Altıntop hepsi bizim için çok önemli oyuncular. Onlarla da her zaman iletişim içerisindeyiz. Ortada son iki turnuvaya katılamamış bir takım var. Önümüzde yedi hazırlık maçımız var. Yapacağımız bu özel maçlarda genç oyuncuları görmemiz lazım. Bu özel maçları bu anlamada bizim için önemli. Bazen rakibe göre bazen kendi durumuza bakarak kadromuzu şekillendireceğiz. Milli takımın kapsı her Türk oyuncusuna açıktır. Bugün 80 kez milli olmuş 30 yaşındaki Tuncay Şanlı İngiltere liginde süre almaya başladı; ama onu kimse sormuyor. Biz onu da takip ediyoruz" dedi.


NURİ 17 YAŞINDAN BERİ MİLLİ TAKIMDA
Avcı, Real Madrid'de forma şansı bulamayan Nuri Şahin'in kadroya nasıl dahil edildi, şeklinde yapılan eleştiriye, "Nuri 17 yaşından beri milli takıma çağırılan bir oyuncu. Zaman zaman da sahada oynayan bir oyuncumuz. B.Dortmund'daki performasını hepimiz biliyoruz. Bu performansıyla da Madrid'e transfer oldu. Yaşadığı talihsiz bir sakatlık nedeniyle sıkıntılı dönem geçirdi. Şuan çalışmalarına devam ediyor ve fiziki durumu da gayet iyi. Real Madrid'de zaman içerisinde mutlaka süre de alacaktır. Orada idmana çıkıyor olması da onu farklı kılar. 23-24 dört yaşındaki bir oyuncudan bahsediyoruz. Milli takım ondan uzun süre faydalanacaktır. Onun için orada oynamış oynamamış benim için önemli değil. Jose Mourinho, 'Biz Almanya'nın en iyi oyuncusunu beş ay için değil, beş yıl için aldık' açıklamasıya Nuri'ye olan inancını ifade etti" cevabını verdi.


ARDA DAHA DA İYİ OLACAKTIRArda Turan Atletico Madrid'de Simone'nin lider oyuncularından olmayı başardı mı? şeklindeki soruya Avcı, "Dün akşam Barcelona'ya karşı oynadığı maçı izledim. Son derece iyi gidiyor. Performansı gayet iyi. 24 yşaında Türk futbolunun beklentisi olan bir oyuncu. Benim eski oyuncum ve kendisinden beklenilerimiz var. Avrupa'da her geçen gün kendisini daha da geliştirecektir. umarım böyle devam eder" diye cevapladı.

ÖNEMLİ OLAN HİZMETİ DOĞRU ŞEKİLDE YAPMAK; SONRASI...Avcı, kendisinin Jose Mourinho'ya benzetilmesiyle ilgili olarak, "Biz Türk futboluna hizmet adına mücadelemizi sürdürüyoruz. Sadece A Milli takım değil, bütün takımlarımızla ilgili çalışmalarımız var. Milli takım heyeti olarak da bu şekilde düşünüyoruz. Bunları doğru yaparsak mesleki anlamda kamuoyu halk bizi nereye taşırsa biz de o yöne doğru gideriz. Ama önemli olan hizmeti doğru bir şekilde yapmak" dedi.
MESUT ÖZİL TEK ÖRNEK DİĞERLERİ BİZİ TERCİH EDİYORAvcı, gurbetçi oyuncuların milli takıma kazandırılmasıyla ilgili oralarak, "Mesut Özil tek örenek; diğer oyuncular zaten Türk Milli takımını seçiyor. Biz an itibariyle kopuk olan iletişimizi kuruyoruz, güçlendiriyoruz. Hiç bir baskı uygulama gibi bir durum söz konusu değil. Nuri gibi bizi tercih edene saygı duyuyoruz. Mesut Özil gibi tercih etmeyenleri de anlayışla karşılıyoruz. Takibimiz devam ediyor. Milli takıma katkısı olacak her oyuncuya kapımız açık.
Son olarak Valencia'da oynayan Mehmet Topal'la ilgili olarak, "Mehmet oyunun iki yönünü de oynamaya başladı. Türkiye'de tek yönlü bir oyun sergiliyordu. Bizim için önemli bir oyuncu, bize katkı sağlayacaktır" ifadelerini kullandı.

Kaynak : http://www.ajansspor.com/futbol/millitakim/h/20120227/real_madridde_olmasi_bile_yeter.html

Yorumlar (0)