banner212

banner211

Rekor hedef: 100 öğrenci

Hendek Özel Rekor Spor Akademisi bu yıl Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulları'na 100 öğrenci yerleştirmeyi hedefliyor.

Diğer 03.07.2012, 15:57
Rekor hedef: 100 öğrenci
banner218
Hendek Özel Rekor Spor Akademisi bu yıl Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulları'na 100 öğrenci yerleştirmeyi hedefliyor.

Özel akademi hocası Sefer Sarı, geçen yılki kamplar sonunda sınavlara giren adaylardan 72'sinin BESYO'lu olduğunu, bu yıl en az 100 öğrenciyi daha BESYO'ya yerleştirmeyi hedeflediklerini kaydetti.

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu hedefiyle ülke genelinden adayların akademiye yazıldığını belirten Sarı, 4 aylık kamp etabında 2 ayı geride bıraktıklarını anlattı. Sarı, çalışmalara 110 öğrenci adayının katıldığını kaydetti ve ekledi: 34'ü kız 110 adaydan sadece 15'i Hendekli. Diğer adaylar Sakarya geneli ile diğer illerden. Akademide dört antrenör görev yapıyor. Zafer Başer, Murat Yiğit ve Cavit Akarsu ile birlikteyiz.

 

MARMARA'DA 1'İNCİ

Sefer Sarı, geçen hafta Marmara Üniversitesi'nin yetenek sınavlarına katılan öğrencilerden 12'sinin sınavı geçtiğini belirterek, "Bir yanda hazırlık kampımız sürerken, diğer yandan da sınavlar oluyor. Marmara Üniversitesi'nde kız ve erkeklerde yetenek sınavlarında birinci olanlar da bizim akademi kampında hazırladığımız adaylar. Şuan süren kampımız için de bu sonuç bize ve adaylara daha fazla özgüven veriyor" şeklinde konuştu.

 

ÜNİVERSİTELER

Akademide yetenek sınavlarına hazırlanan adayların BESYO bölümüne girmeyi planladıkları üniversiteler şöyle:

Marmara, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Gedik, Haliç, Eskişehir, Zonguldak, Bartın ve Kırklareli

 

KAYNAK: www.hendekmeydan.com

[gallery link="file" columns="2" orderby="title"]

Yorumlar (0)