banner212

banner211

Reşit Akıl'dan birlik çağrısı..

Diyarbakır maçına taraftarları beklediklerini belirten Şanlıurfaspor Kulübü 2.

Diğer 17.02.2012, 20:00
Reşit Akıl'dan birlik çağrısı..
Diyarbakır maçına taraftarları beklediklerini belirten Şanlıurfaspor Kulübü 2. Başkanı ve Basın Sözcüsü Mehmet Reşit Akıl, kardeş takımların mücadelesinde hep beraber olalım çağrısı yaptı..

Göreve geldiklerinde kimsenin başarılı olacaklarına inanmadığını vurgulayan Akıl, "O sene bu sene dedik, biz gece gündüz demeden çalıştık. İşimizden daha çok zamanı bu takıma ayırdık. Gerek teknik heyete gerek futbolculara verdiğimiz sözleri yerine getirdik. Biz bugüne kadar ne söz verdiysek yaptık" dedi."ŞAMPİYONLUĞA İNANMAK GEREKİR"


Bank Asya 1. Lig ve şampiyonluk için Süper Lig tecrübesi olan birçok transferi gerçekleştirdiklerini belirten Akıl, "Süper bir takım kurduk. Takım da iyi gidiyor. Ama bir eksiklik var. Takım geriye düştüğünde oyuncuları ateşleyecek bir güce ihtiyaç var. O da taraftarlardır. Bir başarı gelecekse bizim değil Şanlıurfa’nın, Şanlıurfaspor’un başarısı olacaktır. Hedefimiz Bank Asya ve bunu gerçekleştireceğiz." diye konuştu."BAŞARI İÇİN TOPYEKÜN MÜCADELE"


En son alınan yenilgiye kılıf aramadıklarını, kendisini Şanlıurfaspor taraftarı olarak görenlere bir noktadan bahsetmek gerektiğini ifade eden Akıl, "Balıkesirspor maçı bize bir şey gösterdi. O da başarı için topyekün destek. Maçta karşı tribün kırmızı derken protokoldekiler beyaz diyebiliyor. Dünyaca ünlü olan "Meksika Dalgası"nı maç boyunca maça gelen 20 bin taraftar hep beraber çekiyor. Şapkamızı önümüze koymamız gerekiyor ve düşünmemiz gerekiyor. Bizler neden daha fazlasını yapamayalım diye" ifadelerini kullandı."BALIKESİRSPOR BAŞKANINA YAKIŞMADI"


Balıkesirspor maçında takıma ve taraftarlara önyargılı yaklaşımların olduğunu belirten Akıl, "Batı illeri Güneydoğulular'a maalesef hala potansiyel suçlu gözüyle bakıyor. Balıkesirspor Kulübü Başkanı Tuna Aktürk’ün soyunma odası koridorlarında "Biz
Şerefli Türk Milliyetçisiyiz" diye bağırıp, ortaya koyduğu davranışlar bunun göstergesidir. İlk yarıyı 1-0 galip kapattıktan sonra devre arasında Balıkesirsporlular resmen bir yıldırma politikası izledi. ‘Maç böyle biterse buradan çıkamazsınız’ havası yarattılar. Balıkesirli yerel yöneticiler de bu havanın oluşmasına yardım etti." dedi.Tüm bu olan olayların ardından Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun (PFDK) Balıkesirspor-Şanlıurfaspor maçında yaşanan olayları görmezden geldiğini söyleyen Akıl, "Başkanınımız Kemal Saraçoğlu ve gözlemci olayı görmesine rağmen Balıkesirspor'a sadece 5000 lira para cezası veriliyor. Bununla da yetinmeyen PFDK, Şanlıurfaspor Kulübü'ne de aynı maç nedeniyle 1800 lira para cezası veriyor." dedi.MİSAFİR PERVER ŞANLIURFA


Akıl, "Şanlıurfa şehrinin ne kadar misafir perver olduğunu tüm Türkiye biliyor gerek sanat dünyası gerek medya gerek Şanlıurfa’da konuk ettiğimiz rakiplerimiz biliyor.
Kendi sahamızda oynadığımız olaylı Konya Torku Şekerspor maçında bile maç öncesi Konya kafilesini ziyaret ettik, maç sonrası da otobüslerine bindirerek yolcu ettik. Maçtaki tepkimiz sadece maçın hakemineydi, yine kendi evimizde Bozüyükspor’a 4-1 kaybettik ve o maçta bile tek bir olay çıkmadı.

Biz Şanlıurfaspor olarak komşu şehrimiz Diyarbakırspor’u en iyi şekilde karşılayacağız ve komşu şehrimizin bulunduğu durumdan dolayı üzüntülüyüz. Şanlıurfaspor-Diyarbakırspor maçının dostluk içerisinde geçmesini istiyoruz. Çünkü biz Diyarbakırspor’u kardeş takım olarak görüyoruz. Diyarbakırspor’un maddi olanaksızlığını gidermek için SMS yoluyla destek çıkacağız. Bu hafta sonu oynanacak olan maç için Diyarbakırspor taraftarlarını Şanlıurfa’ya bekliyoruz." dedi."TAKIMA SAHİP ÇIKMAK GEREKİYOR"


43 yıldır şampiyon olamayan Şanlıurfaspor’un Bank Asya’ya bu kadar yaklaştığını ama taraftarların tam olarak Şanlıurfaspor’a sahip çıkmadığını belirten Akıl, "Benim bu söylediklerim sitem değil. Tek isteğimiz taraftarımızın her koşulda yanımızda olup bizi desteklemeleri" diye konuştu.Son söz olarak Reşit Akıl, "Şanlıurfaspor, yönetimi ve teknik heyeti ile birlikte şampiyonluğa inanmış durumda… Güzel günlere ulaşmak yolunda bu kenetlenmenin içerisinde bizler de yer almalıyız ki, şampiyonlukda bizlerin de katkısı olsun… O sene bu sene" diye görüş bildirdi.

Kaynak : http://www.ajansspor.com/futbol/tff2ligbeyaz/h/20120217/resit_akildan_birlik_cagrisi.html

Yorumlar (0)