banner212

banner211

Sakarya'da Wushu Fırtınası

Sakarya’da düzenlenen Türkiye WushuTaoluTaichi Şampiyonası nefesleri kesiyor.

Diğer 12.08.2018, 18:15 12.08.2018, 18:19 UTKU KAYNAR
Sakarya'da Wushu Fırtınası

Sakarya’da düzenlenen Türkiye WushuTaoluTaichi Şampiyonası nefesleri kesiyor. Adapazarı Atatürk Spor Salonunda gerçekleştirilen Türkiye WushuTaoluTaichiŞampiyonası  Minik (9-11 Yaş), Yıldız (12-14 yaş), Genç (15-17 Yaş) ve Büyükler (18 Yaş Üstü)  Kız ve Erkekler kategorisinde düzenleniyor.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından açılış seremonisinde Wushu İl Temsilcisi Fatih Çapoğlu, Gençlik ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel,Balkan Wushu Federasyon Başkanı Muhammet Çapoğlu ve Türkiye Wushu Federasyonu İcra Kurulu Başkanı Abdurrahman Akyüz konuşma yaparak sporculara başarılar dilediler.Seremoni sonrasında Dünya şampiyonu olan sporcular gösteri müsabakası yaptılar.

137 SPORCU KATILDI

Türkiye WushuTaoluTaichi Şampiyonası'na Sakarya’nın yanı sıra Ankara, Aksaray,Bursa, Bilecik, Çankırı, Diyarbakır, Düzce, İstanbul, Kocaeli, Konya, Malatya, Samsun  ve Sivas İllerinden 46’sı erkek olmak üzere 137 sporcu katıldı. 15 Hakemin görev yaptığı şampiyonada, Sakarya’dan 49 sporcu başarı arıyor.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel ; “Wushu sporunun gelişmesinde ve yayılmasında emeği geçen başta Gençlik ve Spor Bakanlığımıza, WushuFederasyonumuza , İl temsilciliğimize, sporcu, antrenör ve idarecilerimize Gençlik ve Spor camiası adına teşekkür ediyorum.  14 İlden , 137 sporcunun katılımı ile İlimizde düzenlenen Türkiye WushuTaoluTaichi Şampiyonasında  mücadele edecek tüm sporculara başarılar diliyorum “ şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)