Sakarya Dünya şampiyonasına hazır

UCI Dağ Bisiklet Eliminatör Dünya Kupası 25-28 Ağustos tarihleri arasında Sakarya’da büyük bir heyecana sahne olacak. Organizasyon çerçevesinde 10 gün sürecek “Bisiklet Festivali” lansmanı bugün yapıldı.

Diğer 15.05.2022, 23:09 SporExpres
Sakarya Dünya şampiyonasına hazır

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin UCI Dağ Bisikleti Eliminatör Dünya Kupası ve diğer 3 uluslararası yarışın lansmanı Sapanca Elite Otel’de yapıldı.  Sakarya 14 Ağustos’ta UCI MTB Marathon Serisi , 17 Ağustos’ta Sakarya MTB Cup Night Race (Gece Yarışı) ve 25-28 Ağustos’ta ise UCI MTB Eliminatör World Cup Tour Of Sakarya  yarışlarına ev sahipliği yapacak

14 AĞUTOS’TA BAŞLAYACAK
Büyükşehir Belediyesi’nin 14 Ağustos’ta başlayarak 10 gün sürecek UCI Dağ Bisikleti Eliminatör Dünya Kupası ve diğer 3 uluslararası yarışın lansmanı Sapanca Elite Otel’de yapıldı. Lansmana Cumhurbaşkanı Sözcüsü İbrahim Kalın, Vali Çetin Oktay Kaldırım, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, AK Parti Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı ekrem Yüce, İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, MHP İl Başkanı Ahmet Ziya Akar, SUBÜ ve SAÜ rektörleri ve ilçe belediye başkanları katıldı. Program bisiklet sporcuları tanıtımı ve ışık gösterileriyle başladı.

'BİSİKLET ŞEHRİ '

Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce; "Başarı alın teriyle kardeştir. Yaptığımız yatırımlar ve hemşerilerimizin desteğiyle Sakarya'nın dünyada nadir şehirlerde olan bisiklet şehri unvanını aldı. Hemşerilerime teker teker teşekkür ederim. Şehrimizin sahip olduğu spor kültürünü değerlendirmek için bir çok proje meydana getiriyoruz. Sakarya sorun şampiyon olduğu gece anladık ki bu şehrin ortak sevdası Sakaryaspor. Sakarya'da sadece futbol değil diğer sporlarda da hizmet ve yeni yeni yatırımlar yapıyoruz. Ülkemizin en iyilerinden olacak off-road parkuru yapıyoruz. Bisiklet şube müdürlüğü kurduk. Eksikliklerimizi gidermek için gündüz gece demeden çalışıyoruz. Avrupa'da 1 numarayız. Amerika'dan sonra 2. numarayız. Hedefimizin Sakarya'da ki bisiklet yollarını 500 km'ye çıkarmak. Türkiye de birinci olmak. Bisiklet şehri Sakarya'da 5 farklı organizasyon yapacağız. Bu senede dünyanın dört bir yanından sporcuyu basın mensubunu şehirlerin şehri Sakarya'da ağırlayacağız" dedi.


TEŞEKKÜR ETTİ

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın; "Hamdolsun ben bugün görüyorum ki Sakarya ayağa kalkmış ve yürümeye başlamış. Bisiklet ile ilgili şunları söylemek isterim, bisiklet insanlığın en güzel araçlarından biri olarak düşünüyorum. 57 yıldan fazladır Türkiye Cumhurbaşkanlığı bisiklet turu düzenli olarak yapılmakta. Bu Cumhurbaşkanımızın bisiklet sporuna verdiği önemini gösterir. Bende fırsat buldukça kendim çocukların ile bisiklete binmeye çalışan biriyim çünkü bisikletin çok güzel yanları var şarjı bitmiyor gürültü yapmıyor, size yoldaşlık ediyor. Başarıların devamını diliyorum, herkese saygılarımı sunuyorum" dedi


 

Yorumlar (0)