Sakarya MTB Kupası Gece Yarışı nefes kesti

Uluslararası Sakarya Bisiklet Festivali’nde Sakarya MTB Kupası ve UCI Dağ Bisikleti Maraton Serisi yarışlarının ardından Sakarya MTB Kupası Gece Yarışı büyük heyecana sahne oldu. Ayçiçeği Bisiklet Vadisi’nin zorlu parkurunda gerçekleştirilen yarışlarda elit erkeklerde Silas Graf, elit kadınlarda ise Tatyana Geneleva ipi göğüsledi. Dünya Bisiklet Birliği’nin takvimde yer alan tek resmi gece yarışı olan organizasyonda heyecan tüm parkur boyunca sürdü.

Diğer 18.08.2022, 12:54 19.08.2022, 10:39 SporExpres
Sakarya MTB Kupası Gece Yarışı nefes kesti

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen Uluslararası Bisiklet Festivali’nde heyecan tüm hızıyla sürüyor. 30’a yakın ülkeden 350’yi aşkın sporcunun yer aldığı uluslararası organizasyonda, Sakarya MTB Kupası ve UCI Dağ Bisikleti Maraton Serisi yarışları başarıyla tamamlandı. Pedallar bu kez Sakarya MTB Kupası Gece Yarışı için çevrildi. Elit erkekler ve elit kadınlar kategorilerinde gerçekleştirilen yarışlarda kıyasıya rekabet yaşandı.

Dünyanın en modern tesisi ev sahipliği yaptı

Sakarya MTB Kupası Gece Yarışı’na, dünyanın en modern bisiklet tesislerinden olan Ayçiçeği Bisiklet Vadisi ev sahipliği yaptı. Tamamı ışıklandırmalı olan ve bu özelliğiyle dünyadaki tek tesis olma özelliği taşıyan Ayçiçeği Bisiklet Vadisi’nin içerisindeki 4,3 kilometrelik zorlu parkurda elit erkekler 7, elit kadınlar ise 6 tur boyunca yarıştı. 10 ülkeden 31 sporcunun yer aldığı Sakarya MTB Kupası Gece Yarışı’nda heyecan tüm yarış boyunca sürdü.

Bisiklet Birliği’nin tek gece yarışı

Dünya Bisiklet Birliği’nin resmi takvimine kayıtlı tek gece yarışı olan Sakarya MTB Kupası Gece Yarışını elit erkekler kategorisinde Silas Graf, elit kadınlar kategorisinde ise Tatyana Geneleva kazandı. Elit erkeklerde 2.’liği Ursin Spescha, 3.’lüğü ise Markus Eydt elde etti. Elit kadınlarda 2. Giachou Eleftheria, 3. Alexandra Adam oldu. Dereceye giren sporculara madalyalarını Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Bedrullah Erçin, Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürü Nevzat İnanç, İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı İlhan Şerif Aykaç ve Büyükşehir Belediyespor Kulüp Başkanı Cevat Ekşi takdim etti.

Tour of Sakarya ve Dünya Kupası heyecanı

12 Ağustos Cuma günü başlayan ve 28 Ağustos Pazar gününe kadar devam edecek Uluslararası Bisiklet Festivali’nde yarışlar ve diğer etkinlikler yeni yarış organizasyonları ve programlarla devam edecek. Tour of Sakarya Yol Bisiklet Yarışı ve daha önce Türkiye’de hiç yapılmayan UCI Dağ Bisiklet Eliminatör Dünya Kupası uluslararası bisiklet festivalinin en dikkat çeken yarışları olarak öne çıkıyor. 25-28 Ağustos tarihleri arasında da Demokrasi Meydanı’nda Sakarya EXPO gerçekleştirilecek. Burada şehrin sportif, yöresel ve sosyal özellikleri tanıtılacak.

Yarışlar, konser ve diğer etkinliklerin tarihleri şöyle:

21 Ağustos UCI Eliminator World Cup

25 Ağustos – 28 Ağustos - EXPO Sakarya

25 Ağustos – 28 Ağustos – Tour Of Sakarya

Konserler:

21 Ağustos – Ekin Uzunlar (19.00) / Bisiklet Vadisi

25 Ağustos – Sefo (19.00) / Demokrasi Meydanı

28 Ağustos – Bilal Sonses (19.00) / Demokrasi Meydanı

Yorumlar (0)