Sakarya'ya 4 portatif yüzme havuzu yapıldı

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hayata geçirilen  "GSB Spor Okulları" kapsamında Sakarya İl Müdürlüğünce gerçekleştirilen çalışmalar hız kesmeden devam ediyor.

Diğer 11.08.2022, 16:20 SporExpres
Sakarya'ya 4 portatif yüzme havuzu yapıldı

 ‘Yüzme Bilmeyen Kalmasın’ projesiyle yüzmeye yoğun ilgi olması ile beraber Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından farklı ilçelerde 4 ayrı Spor Tesisine ; 16x8m ebadında ve 1,25m derinliğinde 4 yeni portatif yüzme havuzu kurulumu sağlandı. Son işlemleri yapılmakta olan portatif yüzme havuzları kısa sürede tamamlanarak hizmete açılacak.

Sportif faaliyet ve projelerin yapılması açısından büyük önem taşıyan portatif yüzme havuzu,  hijyenik şartlarda, uzman antrenörler eşliğinde ve ücretsiz olarak hizmet verecek.

Portatif havuzlarda ; Merkezde Serdivan Spor Salonu ve Yenikent Spor Salonu yerleşkesinde, İlçeler de ise Ferizli Spor Salonu ve Kocaali Spor Salonu yerleşkesinde olmak üzere kurulum sağlandı.

Proje kapsamında Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Olimpik Yüzme havuzu, Erenler Gençlik Merkezi yüzme havuzu, Karasu İlçe Müdürlüğüne bağlı yüzme havuzu  ve Hendek Gençlik Merkezi yüzme havuzlarında, yüzme bilmeyen, öğrenmek isteyen herkese yönelik faaliyetler gerçekleştiriliyor.  Alanında uzman antrenörler yönetiminde sistematik bir şekilde ilerleyen çalışmalarla yüzme öğrenen kişi sayısında da yıl sonuna kadar önemli rakamlara ulaşılması hedefleniyor.

Yorumlar (0)