banner212

banner211

Sakarya Yılın Enleri Ödül Töreni Yapıldı

Sakarya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu tarafından Amatör Spor Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen  yılın en başarılı sporcuları, antrenörleri ve Altın yıllar hizmet ödül töreni Adapazarı Kültür merkezinde yapıldı.

Diğer 10.10.2018, 12:49 10.10.2018, 12:54 UTKU KAYNAR
Sakarya Yılın Enleri Ödül Töreni Yapıldı
banner218

Sakarya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu tarafından Amatör Spor Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen  yılın en başarılı sporcuları, antrenörleri ve Altın yıllar hizmet ödül töreni Adapazarı Kültür merkezinde yapıldı.

08 Ekim 14 Ekim tarihleri arasında Gençlik ve Spor bakanlığı ile TASKK işbirliğinde ülke genelinde kutlanan Amatör Spor Haftası etkinlikleri Çark caddesi sonundan başlayan ve AKM sona eren spor kortej yürüyüşü ile başladı. Yürüyüş sonunda AKM de yapılan tören ile 32 spor branşında yılın en başarılı sporcuları, antrenörleri ile ilimizin amatör spora hizmet etmiş sembol isimlerine Altın yıllar hizmet ödülü verildi.

Ödül törenine Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Gençlik ve Spor il müdürü Fatih Çelikel, Sakarya ASKF başkanı Yaşar Zımba, Aile ve Sosyal Politikalar il müdürü Mutlu Işıksu, TFF Bölge Müdürü Ferruh Sezgin, Futbol il temsilcisi Tezcan Demir, ASKF Genel sekreterİ Ahmet Orhan, ASKF başkan vekilleri Recep Odabas, Hasan Özkan, Yönetim kurulu üyeleri Mehmet Demir, Selçuk Kurt, Sezgin Tutar, Necmettin Koçak, Fatih Kanbur, Ali Palas, Spor Şube Müdürü Murat Acar, ilçe müdürü Yavuz Salman, sporcu velileri, il temsilcileri ve amatör spora gönül vermiş emektarlar katıldı.

SPOR ŞEHRİ SAKARYA

Programda kısa bir selamlama konuşması yapan Başkan Toçoğlu, spora ve sporcuya desteklerinin devam edeceğini söyledi. Başkan Toçoğlu, “Öncelikle ödül alan tüm sporcularımızı kutluyorum. Büyükşehir Belediyesi olarak göreve geldiğimiz günden beri amatör spora desteklerde bulunduk. Malzeme ve otobüs desteği sağladık. Modern spor tesisleri inşa ettik. Spor şehri olan Sakaryamızda sporun gelişmesi, gençlerimizin daha sağlıklı şartlarda spor yapabilmesi için desteklerimizi ve yatırımlarımızı sürdüreceğiz. Hamdolsun ASKF, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüz ve tüm spor camiamızla tam uyum içerisinde çalışıyoruz. İnşallah önümüzdeki süreçte de birlikteliğimiz devam edecek” dedi.

Başkan Toçoğlu, konuşması sonrasında Türkiye’de ve Dünyada dereceye giren özel sporculara ve antrenörlerine kupalarını takdim etti.

SPORCULARI ONURLANDIRDILAR

Sunuculuğunu Avrupa, Dünya Karate federasyonları hakem kurul üyesi ve ASKF yöneticisi Uğur Kobaş'ın yaptığı ödül töreninden Milli Yüzücüler Fatma Çağla Demir, Ahmet Mintaz, Fatih Canbaz, İsmail Türeyen, Musa Acar, Yıldızlar Güreş Dünya Şampiyonu Serhat Kırık, Büyükler Dünya Kick Boks Üçüncüsü olan Beyza Fatma Özçakar, Dünya Wushu Şampiyonası'nda üçüncü olan Zeynep Makbule Akyüz, Dünya Okullar Satranç Şampiyonasına katılan Mert Pehlivan, Karate Gençler Avrupa İkincisi olan Fatih Şen, Avrupa Teakwondo Şampiyonu olan Alper Tuna Alan, Balkan Pist Şampiyonası Birincisi Oğuzhan Tiryaki, Judo Minikler Balkan Şampiyonu Necdet Salih, Balkan Kürek Şampiyonası'nda üçüncü olan Azra Alkan, Yıldız Erkekler Havalı Tüfek Şampiyonu Adil Şimşek, Batminton Yıldızlar Türkiye Şampiyonu Hüseyin Akif Akkoç, Modern Pentatlon Türkiye Şampiyonu Yağmur Ayşe Malkoç, Türkiye Büyükler Halter Kulüpler Şampiyonası'nda şampiyon olan Ahmet Çelik, Basketbol'de sezonun en değerli oyuncusu seçilen Eymen Bağ, Serdivanspor takım kaptanı Fatih Çelik ve Serdivanspor Antrenörü Berk Yusuf Yıldız'ın yanı sıra Sakarya'yı Türkiye ve Yurt Dışında temsil eden ve derece olan bir çok sporcuya ödül verildi.

ALTIN YILLAR

Törende ayrıca spora uzun süre hizmet etmiş yönetici ve antrenörlere Altın Yıllar Hizmet Ödülü verildi. Bu dalda Bisiklet Antrenörü Tuncer Salihoğlu, Atletizm Antrenörü İbrahim Arkan, Atıcılık Antrenörü Bülent Bıçakcı, Saha Komiserleri Derneği Başkanı Mahmut Güzel, Eski futbolcu ve yönetici Sedat Çetin, İsmail Aydın, Karate Antrenörü ve kulüp yöneticisi Meydan Kobaş'a ödül aldılar.

banner220
Yorumlar (0)