banner212

banner211

Sakarya Yüzme Havuzunda Sular Durulmuyor

Yaşanan olaylarda ilk olarak 2 erkek yüzme antrenör'ü çok basit nedenlerden işten çıkartıldığı edinilen bilgiler arasında.

Diğer 17.07.2012, 16:34
Sakarya Yüzme Havuzunda Sular Durulmuyor
Yaşanan olaylarda ilk olarak 2 erkek yüzme antrenör'ü çok basit nedenlerden işten çıkartıldığı edinilen bilgiler arasında.

Havuzda patlak veren huzursuzluk bir süre önce başladı
Geçtiğimiz dönem Sakarya Yüzme Havuzunda yapılan teşvik yarışlarından eski yüzme antrenörlerinden birinin şimdiki yüzme antrenörünü iddialara göre onlarca kişi önünde yaptığı tartışma ve kavga huzursuzluğun ve öfkenin fitilini ateşledi..

Havuzda yaşanan bu olay sonrası bazı tatsız olaylarda peşi sıra gelince ortam iyice gerildi.

İddialara göre şube Müdürlüğü yapan bir yöneticinin de olaylara katılması ortalığı iyice kızıştırdı.

Havuz personeli arasında yaşanan olaylarda şube müdürünün havuz personelini işten çıkarmaya çalıştığı ve bunun için personelin açığını beklediği dönen dedikodular arasında.

[b]Personel 50 günden fazla maaş almamış [/b]

GSİM'de yaşanan olayların diğer perde arkası ise her yıl yenilenen taşeron firmalar ile yapılan ihalelerde yaşanan aksaklıklar nedeni ile personelin 50 günden fazla maaş almadığı da konuşuluyor..

GSİM personeline Sakarya'da gerçekleştirilen birkaç müsabakaya yazılarak çok cüzi paralar ödendiği dönen dedikodular arasında.

Yaşanan bu dönemde birkaç kişinin Sakarya'daki çoğu müsabakalara yazılarak Sakarya GSİM tarafından iyi ücretler ödendiği ayrıca bu kişilerin halk eğitim üzerinden çalışıyor gösterilip bu zor dönemde diğer personelden daha iyi ücretler aldığıda konuşuluyor....

[b]Personel İşten çıkarılma iddiası [/b]

Havuz personeli ile şube müdürünün arasındaki iplerin iyi gerildiği öğrenilen Sakarya GSİM'de İl Müdürü Salih Koşu'nun bu konuda sessiz kalmayı tercih ettiği ve olaylara tepkisiz kalması ise 'acaba' dedirtiyor.


Şube Müdürünün havuzda görev yapan bazı personeli işten çıkarmaya çalıştığı iddiaları havuzda çalışan personelin huzurunu kaçırırken, Sakary GSİM Müdürü Salih Koşu'nun yaşananları dışarıdan seyretmesi ise farklı yorumlanıyor.

Göreve geçtiğimiz sene başlayan eski öğretim görevlisi Salih Koşu'nun şube müdürünün etkisi altında kaldığı ve olayları dışardan seyretmekle yetindiği konuşulurken şimdi gözler havuzda önümüzdeki günlerde neler olacağında..

Bu kulisle ilgili son bilgi ise havuz çalışanlarının yaşananları Ak Parti Sakarya İl Başkanlığına ve BİMER'e de aktardıkları yönünde..

Yorumlar (0)