Sakaryalı güreşçiler Brezilya'da göğsümüzü kabartı

Brezilya’nın Caxias Do Sul kentinin ev sahipliği yaptığı İşitme Engelliler Yaz Olimpiyatlarında (Deaflympics) Sakaryalı sporcularımız serbest stilde Ömer Saner ve Onur Arı olimpiyat şampiyonu olurken Kürşat Kiraz Grekoromen stilde gümüş, serbest stilde bronz madalya kazandı

Diğer 14.05.2022, 21:42 14.05.2022, 21:58 UTKU KAYNAR
Sakaryalı güreşçiler Brezilya'da göğsümüzü kabartı

ÇİFT ALTIN

Brezilya’nın Caxias do Sul kentinde 1-15 Mayıs’ta düzenlenen 24. İşitme Engelliler Yaz Olimpiyatlarında Sakaryalı sporcular damga vurdu.  Serbest stil 92 kiloda mücadele eden Ömer Saner, finalde Amerikalı rakibini yenerek olimpiyat şampiyonu oldu. Olimpiyatlardaki bir başka Sakaryalı isim Onur Arı ise Serbest Stil 70 kg’da şampiyonluk elde eden bir başka isim oldu. Finalde Sabyrzhan Rsaly'i teknik üstünlükle yenen Arı, olimpiyat şampiyonluğu ünvanının sahibi oldu.

BİR BRONZ BİR GÜMÜŞ

Olimpiyatlarda bizi gururlandıran bir başka isim ise Kürşat Kiraz oldu. Müsabakalarının ilk etabında Grekoromen Stil'de gümüş madalya kazanan Kiraz müsabakaların son gününde ise Serbest stil 57 kg’da bronz madalya alarak olimpiyatları çift madalya ile tamamlayan isim oldu.

Haber: Utku Kaynar

Yorumlar (0)