banner212

banner211

Sakaryalı Yüzücülerden Tarihi Başarı

Sakarya Yüzme İl Karması Samsun'daki yarışlarda Kızlarda Türkiye Üçüncüsü , Erkeklerde ise Türkiye Dördüncüsü oldu.

Diğer 28.05.2019, 10:25 UTKU KAYNAR
Sakaryalı Yüzücülerden Tarihi Başarı
banner218

Milli Mücadelenin 100. Yılı Etkinlikleri kapsamında Samsun'da gerçekleştirilen Anadolu Yıldızlar Ligi Yüzme Türkiye Şampiyonası Finallerine 16 İlden 149 erkek, 163 kız olmak üzere toplam 312 sporcu katıldı. Sakarya Yüzme İl Karması Samsun'daki yarışlarda Kızlarda Türkiye Üçüncüsü , Erkeklerde ise Türkiye Dördüncüsü oldu.

100. yıl etkinlikleri kapsamında Samsun'da düzenlenen Anadolu Yıldızlar Ligi (AnaLig) Yüzme Türkiye Finalleri sona erdi.Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü 2018-2019 faaliyet programında yer alan Anadolu Yıldızlar Ligi Yüzme Türkiye Finalleri, Atakum Olimpik Yüzme Havuzunda yapılan yarışmalar ve ödül töreni ile sona erdi.

ÇİFTE BAŞARI

Sakarya Yüzme İl Karması 25-26 Nisan 2019 tarihlerinde Samsun Atakum Olimpik Yüzme Havuzunda düzenlenen Anadolu Yıldızlar Ligi Türkiye Birinciliğinde Kızlarda üçüncüsü oldu. 9 İl Takımının yarışmalarda başarı aradığı kızlarda Ankara 231 puanla Türkiye birincisi , İzmir 218 puanla Türkiye ikincisi, Sakarya 147 puanla Türkiye üçüncüsü oldu. 10 İl Takımının katıldığı erkeklerde ise ; Ankara 264 puanla Türkiye birincisi, İzmir 252 puanla Türkiye ikincisi, Tekirdağ 167 puanla Türkiye üçüncüsü, Sakarya 151 puanla Türkiye dördüncüsü oldu.

Samsun Atakum Olimpik Yüzme Havuzunda gerçekleşen müsabakalarda dereceye girmeye hak kazanan İl karmalarına kupaları ve madalyaları verildi.  Ödül töreninde, Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü Yüksek Performans Şube Müdürü Savaş Keskin madalya ve kupalarını taktim etti.

TEBRİK ETTİ

Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy ; “ Sakarya Yüzme Havuzumuzda antrenman yaparak, Anadolu Yıldızlar Liginde mücadele eden Yüzme İl Karmamız, kızlarda Türkiye 3’sü, erkeklerde ise Türkiye 4.’sü olarak, Yüzmede tarih yazdı. Sporcularımızı tebrik ediyor, bundan sonraki spor hayatlarında da başarılar diliyorum. Bu başarıda pay sahibi olan başta velilerimiz ve antrenörlerimiz olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

Anadolu Yıldızlar Ligi Yüzme Türkiye Şampiyonası Finallerinde Sakarya İl Karması Yüzme takımı geçtiğimiz yıl, erkeklerde Türkiye 2.’si , kızlarda ise Türkiye 5.’si olmuştu.

Yorumlar (0)