banner212

banner211

Sakarya'nın ilk atış poligonu Hendek'te kuruluyor

Hendek Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Hüdaverdi Bahadır, Sakarya'daki ilk atış poligonunun Hendek'te yapıldığı müjdesini verdi.

Diğer 24.03.2012, 08:08
Sakarya'nın ilk atış poligonu Hendek'te kuruluyor
banner218
Hendek Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Hüdaverdi Bahadır, Sakarya'daki ilk atış poligonunun Hendek'te yapıldığı müjdesini verdi.

 

Hendek Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Hüdaverdi Bahadır'ı ziyaret ettiğimizde odasında asılı bir harita dikkatimizi çekti. Haritanın ortasında büyük bir stadyum dikkat çekerken etrafında irili ufaklı tesislerin bulunduğunu gördük. Merakımızı gidermek adına Bahadır müdürümüze harita hakkında bilgiler vermesini rica ettiğimizde sağolsun harita üzerinde sözlü anlatımda bulundu ve ilk kez Sakarya'da atış poligonunun Hendek'te yapıldığı müjdesini verdi.

 
Projesini Hendek Belediye Başkanı Ali İnci'ye açtığını, Başkanın da projeye sıcak bakarak yer temimini konusunda yardımcı olduğunu vurgulayarak, " Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, bize yer konusunda yardımcı oldu ve Orman Bölgeden Hendek Belediyesine devri yapılan 203 dönüm arazi içersinde yer teminini sağladı. Bahse konu olan alan bir eğitim ve sosyal faaliyetler kampüsü olarak karşımızda. Kapalı ve açık alan olmak üzere üçlü blok olarak inşa edeceğimiz Atış poligonumuz Sakaryamız'da ilk olacak. Kapalı olan alanlarda ateşli silahlarla atış yapılacağı gibi havalı silahlarla da atış yapılabilecek. Açık alanda ise trap atışları yapılabilecek. Eğitim ve sosyal tesis alanında bisiklet parkurları, basket ve voleybol sahaları, hentbol, tenis kortları, yarı olimpik açık ve kapalı yüzme havuzları, toprak ve çimen antreman sahası, badminton sahaları da mevcut. Tesislerin kısa sürede hizmete girmesi Hendek'i daha sosyal yapacağı inkar edilemez.

 

AHMET ÇİLECİ/ HENDEK

banner220
Yorumlar (0)