banner212

banner211

Sapanca At Yarışları Başlıyor

Sapanca At Yetiştiricileri, At Sporu ve Turizm Derneği(SAYDER), bu yıl yine Sapanca Belediyesi’ nin katkılarıyla 31 Ağustos 2013 tarihinde 2.Sapanca Sayder Yaz Şenlikleri Mahalli At Yarışları’ na büyük bir özenle hazırlanıyor.

Diğer 23.07.2013, 11:46
Sapanca At Yarışları Başlıyor

Geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen Mahalli At Yarışları’ nın çok daha büyük bir şenlik havasında geçmesi için çalışmalarını hızlandıran Sayder, 31 Ağustos 2013 tarihindeki 2. Mahalli At Yarışları’nın daha büyük ve şenliğe dönük yapıda organizasyonu için ilgili çevreler nezdinde görüşmeler yaparak ve çalışmalarında büyük sürprizlere de yer vererek tempolu bir planlamayla ilerliyor.


Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Sapanca Belediye Başkanlığı, Türkiye Jokey Kulübü ve Türkiye Yarış Atı Yetiştiricileri ve At Sahipleri Derneği ile koordineli çalışarak 2.Sapanca Sayder Yaz Şenlikleri Mahalli At Yarışları’ nı hayata geçirmek için yoğun bir faaliyet içinde olan Sayder, dernek başkanı Cengiz Emil, dernek başkan yardımcısı Anıl Köseoğlu ve dernek sekreteri Cemal Karaağaç’ ın girişimleriyle, geçtiğimiz hafta sonu Türkiye Jokey Kulübü ve Türkiye Yarış Atı Yetiştiricileri ve At Sahipleri Derneği’ yle görüşmelerde bulunarak, organizasyonun ayrıntıları konusunda önemli planlamalarda bulundu.

 

Özellikle Türkiye Yarış Atı Yetiştiricileri Derneği Genel Başkanı Bahadır Gödek ve dernek genel sekreteri Adil Mert Kaya ile organizasyon konusunda kapsamlı görüşmelerde bulunan Sayder Başkanı Cengiz Emil, ‘ Sayder’ e yaptığı katkılardan ötürü Sapanca Belediye Başkanı İbrahim Uslu’ ya sözlerimin başında minnet dolu teşekkürlerimi tekrarlamak isterim. İlkini geçtiğimiz yıl yaptığımız Mahalli At Yarışları’mızın büyük bir olgunluk içinde ve çok başarılı bir organizasyonla yaşanmasından sonra Sapanca Belediye Başkanı İbrahim Uslu, yeni bir yarış için kendisine düşen her katkıyı gösterme sözünü verdiğinden dolayı, bu yıl yapacağımız ve şenlik havası içinde geçmesini planlandığımız 2. Sapanca SAYDER Şenlikleri Mahalli At Yarışlarımız’ la Sapanca halkına unutamayacakları bir şenlik havasını tattıracağız. Ayrıca, bu yılki şenliğimizde halk oyunları ve sürpriz bir sanatçımızın konseriyle de şenliğimizi daha dolu dolu halkımıza yaşatmak için bütün hazırlıklarımızı sürdürüyoruz.’ diyerek, düşüncelerini ifade etti.

SAPANCA.COM.TR

Yorumlar (0)