banner212

banner211

Sapanca Başkanlık Koşusunu Atasoy kazandı

Sapanca Belediye Başkanlığı Koşusu, Bir İlçe Belediyesi Adına Koşulan Tek Yarış

Diğer 23.01.2016, 17:07 23.01.2016, 17:10 UTKU KAYNAR
Sapanca Başkanlık Koşusunu Atasoy kazandı
banner218
 Sapanca Belediye Başkanlığı Koşusu, Bir İlçe Belediyesi Adına Koşulan Tek Yarış

Ülkemiz resmi yarış programında, sadece ilçe belediyesi olarak Tjk tarafından Sapanca Belediye Başkanlığı’na tahsis edilen at yarışını kazanan Atasoy isimli at oldu. 22 Ocak 2016,saat 17.00’de, Kocaeli Kartepe Hipodromu’nda at yarışı çok çekişmeli geçti ve toplam 8 atın yarıştığı Sapanca Belediye Başkanlığı Koşusu’nun finali görülmeye değerdi çünkü  birinci ve ikinci atlar bitiş noktasına kafa kafaya girdi.

 

Yarıştan Önce Ünlü Sanatçı İsmail Türüt, Başkan Yılmazer’in Misafiri oldu

Sapanca Belediye Başkanlığı Koşusu’nu resmi yarış programına aldıran Sapanca At Yetiştiricileri Derneği Başkanı ve aynı zamanda Ak Parti  Sapanca Belediye Meclis Üyesi olan Cengiz Emil’ in davetiyle Sapanca’ya gelen ünlü sanatçı İşmail Türüt, yarıştan önce Başkan Yılmazer’i makamında ziyaret etti. Her gelişinde Sapanca’ nın bir düzey daha yükseldiğine tanık olduğunu hayranlıkla seslendiren Sanatçı nİsmail Türüt, Başkan Yılmazer’e çalışmalarında başarı temnennisinde bulundu.

 

Atasoy Adlı Atın Kazandığı Yarış Sonrası Kupa Töreni Yapıldı

Yarıştan önce Kartepe Hipodromu padoğunu sanatçı İsmail Türüt’le gezen Başkan Yılmazer, yarışmacı jokeylere başarılar dilemeyi de ihmal etmedi. 1400 metre mesafeli olarak ve Arap atları kategorisinde koşulan Sapanca Belediye Başkanlığı Koşusu’nu kazanan Atasoy adlı atın sahibi adına birincilik kupasını, at sahibi Mevlüt Taniyit adına antrenör Leyla Armutçu’ya Başkan Yılmazer takdim etti. Kanal D, Tjk Tv’den canlı olarak yayınlanan Sapanca Belediye Başkanlığı Koşusu’ndan önce ekranlarda çok flaş bir Sapanca Tanıtım filmine yer verildi. Ödül Tmreni’nde konuşan Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer, birinci gelen at sahibi ve jokeyini tebrik ederek, başarılarının devamını diledi.

 

Başkan Yılmazer Koşu İçin Gıda,Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Tjk, Sayder ve Kartepe Hipodrom Müdürlüğü’ne Teşekkür Etti.

Sapanca Belediye Başkanlığı Koşusu’ndan sonra koşunun resmi yarış programına alınmasından dolayı Gıda,Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Türkiye Jokey Kulübü, Sapanca At Yetiştiricileri Derneği Başkanı Cengiz Emil ve Kocaeli Kartepe Hipodrom Müdürü Gürkan Vidinli’ye ve ayrıca katılımından dolayı sanatçı İsmail Türüt’e teşekkür eden Başkan Yılmazer, günün anısına Hipodrom Müdürü Vidinli’ye belediye logolu bir tabak etti.

Sapanca Belediye Başkanlığı Koşusu’nu izleyenler arasında Ak Parti Sapanca İlçe Başkanı Nazmi Bostancı, Ak Parti Sapanca Kadın Kolları Başkanı Hatice Şahinoğlu, Sapanca Belediye Başkan Yardımcısı Özcan Yavuz, Sapanca İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Nuri Dede, ve Belediye Daire Müdürleri yer aldılar.

Yorumlar (0)