Sapanca'nın Rüzgar Kızı

Diğer 15.03.2024, 21:59 SporExpres
Sapanca'nın Rüzgar Kızı

Sapancalı Serra Demir ve ailesinin başarı hikayesi!


Geçtiğimiz hafta içi Kocaeli Olimpik Buz Pateni Sahasında yapılan Shorttrack Federasyon Kupası 4 yarışlarında Kocaeli Armada Buz Spor Kulübü sporcusu Serra Demir performansı ile bütün dikkatleri üzerinde topladı.

KÜRSÜNÜN EN ÜSTÜNDE YER ALDI
Sapanca İlköğretim Okulu 4-F sınıfı öğrencisi Serra Demir, Federasyon Kupası 4 yarışlarında kürsünün en üstünde yer alarak alkışlandı. Yarışlar boyunca gösterdiği başarılı performans ve tekniği herkesi büyüleyen sporcu gelecek adına umut verdi. Henüz 2. sezonunda böylesi bir başarıyı yakalaması ve yeteneğinin ortaya çıkması da Serra’nın ailesi ile kulübünü sevindirdi. 

HAFTANIN 5 GÜNÜ SAPANCA’DAN ŞİRİNTEPE’YE!
Anne Tuğba Demir ve Baba Emre Demir yarışma boyunca çok heyecan duyduklarını sahaya her çıktığında kızları ile gurur duyduklarını dile getirdi. Anne Tuğba Demir, haftanın 5 günü Sapanca’dan kızını Şirintepe’de bulunan buz pateni sahasına getirdiğini, çocuğunun gelişimi ve elde edilen başarıların ardından bütün yorgunlukların unutulduğunu ifade etti. Anne Demir ayrıca kızının mutluluğunun her şeyden daha kıymetli olduğunu dile getirdi. 

KIZIMIZ İÇİN HER ŞEY FEDA OLSUN
Baba Emre Demir ise kızının yarışlarda aldığı altın madalyanın kendisi ve ailesi için büyük bir gurur olduğunu, önümüzdeki süreçte Milli takım sporcusu olup Ay Yıldızlı formayı giymesi için ne gerekiyorsa yapmaya çalışacağını belirtti. Baba Demir her veli gibi evladı için çok emek verdiklerini, sosyal hayattan feragat ettiklerini, her gün 4 saatin yolda ve antrenmanda geçtiğini söylerken “Kızımız için her şeyin en iyisi feda olsun” açıklamasını yaptı. 

BU HİKAYE HİÇ BİTMEYECEK
Kocaeli Armada Buz Spor Kulübü Başkanı Ata Yetişken “Diğer çocuklarımız gibi Serra ile de gurur duyuyoruz. Benim her zaman söylediğim bir şey var, önce “Yetenekli Veli” olacak, çocuğunu istikrarlı bir şekilde çalışmalara getirip çocuğundaki yeteneği keşfetmeye imkân verecek, ondan sonra başarı kendiliğinden geliyor. Serra’nın ve ailesinin de böyle hikayesi var. İnanıyorum ki bu hikaye hiç bitmeyecek. Yolları açık olsun” diye konuştu.

Yorumlar (0)