banner212

banner211

Sapanca'da at yarışları için geri sayım başladı

Sapanca Belediye Başkanlığı ve SAYDER'in düzenlediği Yaz Şenliği Mahalli At Yarışları'nın beşincisi için geri sayım başladı.

Diğer 14.06.2016, 12:16 14.06.2016, 13:01 UTKU KAYNAR
Sapanca'da at yarışları için geri sayım başladı
banner218
 Kurtköy Hipodromu'nda 16 ve 17 Temmuz 2016 tarihlerinde gerçekleşecek şenlikte 9 dalda Türkiye'nin çeşitli bölgelerinden çok sayıda at hipodromda boy gösterecek.

 

İLK GÜN ÇOCUKLARA

SAYDER Yaz Şenliği Mahalli At Yarışları'nın ilk gün programında Türkiye Jokey Kulübü tarafından Sapanca Belediyesi ve SAYDER'e tahsis edilecek olan Poni Atlar, at kültürünün çocuklar tarafından tanınmasını sağlamak amacıyla çocuklarla buluşacak.

 

İKİNCİ GÜN YARIŞLAR

Etkinliklerin ikinci gününde ise ilk olarak güreş takımlarının mücadele edeceği Karakucak Güreşleri gerçekleşecek. Programın ikinci bölümünde ise mahalli at yarışları gerçekleşecek. Özellikle Arap ve İngiliz atlarının mücadelesi nefes kesecek.

 

SAPANCA'NIN ADINI YUKARIYA TAŞIYOR

Sapanca Belediyesi'nin SAYDER'le birlikte düzenlediği Yaz Şenliği Mahalli At Yarışları'nın Sapanca adını her yıl biraz daha üst noktalara taşındığını vurgulayan Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer, etkinliklerin her yıl biraz daha olgunlaşarak devam etmesinde düzenli bir organizasyon başarısının yattığını ve at kültürü bakımından Sapanca'nın adeta bir atçılık merkezi olduğunu dile getirdi.

Yılmazer ayrıca etkinlik için Sapanca At Yetiştiricileri Derneği Başkanı Cengiz Emil'e teşekkür etti.

banner220
Yorumlar (0)