Maçın hakemi Bülent Yıldırım kötü bir maç yönetti." />

banner212

banner211

Selçuk Dereli: Hakan Balta atılmalıydı
Maçın hakemi Bülent Yıldırım kötü bir maç yönetti.

Diğer 05.02.2012, 10:15
Selçuk Dereli: Hakan Balta atılmalıydı
banner218Maçın hakemi Bülent Yıldırım kötü bir maç yönetti. Karşılaşmanın kırılma noktası bana göre Hakan Balta’nın atılmadığı dakikaydı. Gaziantepsporlu oyuncu boş kaleye doğru kafasıyla topa vurup göndermek üzereyken, Balta ayağını nizami olmayan bir şekilde bu oyuncunun kafasına doğru uzatarak topa vurmuş ve tehlikeli bir hareket yapmıştır.


Pozisyonda rakibinin bariz gol şansını engellediğinden dolayı hakemin Hakan Balta’yı oyundan ihraç etmesi gerekirdi. Balta’nın bu müdahalesinde rakibine herhangi bir teması olmadığı için burada penaltı olmazdı. Hakem kırmızı kartın yanında Hakan’ın aleyhine bir çift vuruş vermeliydi.Galatasaray’ın ceza alanı içerisinde Melo ile Sosa’nın mücadelesinde Sosa bir penaltı bekledi. Ancak bu pozisyonda Melo’nun Sosa’ya herhangi bir müdahalesi yoktu. Dolayısıyla hakemin devam kararı doğruydu. Yıldırım’ın, maçta yapmış olduğu önemli hatalardan bir tanesi de Gaziantepspor kalecisinin Necati’ye yapmış olduğu harekete penaltı vermemesiydi.

Karcemarskas, rakibine kontrolsüz bir müdahalede bulunarak onu yere düşürmüştü. Oyunun son bölümlerinde yaptığı hatalarla maçtan iyice kopan Yıldırım, Dany’nin Necati’ye yapmış olduğu harekette ikinci sarı kartını kullanmayarak hatalarına bir yenisini daha eklemiş oldu.


Kaynak : http://www.ajansspor.com/futbol/superlig/h/20120205/selcuk_dereli_hakan_balta_atilmaliydi.html

Yorumlar (0)