banner212

banner211

Serdivan'da görsel şölen sona erdi

Serdivan'da bu yıl 10.'su düzenlenen Uluslararası Kırantepe Yamaç Paraşütü Festivali son gün uçuşlarının ardından sona erdi

Diğer 25.08.2015, 18:45 25.08.2015, 18:47 UTKU KAYNAR
Serdivan'da görsel şölen sona erdi
 Kırantepe mevkisinde düzenlenen festivale, Türkiye'nin yanı sıra ABD, İngiltere, Kanada, Macaristan, Bulgaristan, Romanya ve İran'dan yaklaşık 60 paraşütçü katıldı. 

 

Pilotlar, 235 rakımlı tepeden belirlenen hedefe en yakın noktaya inebilmek için mücadele etti.

Festival Koordinatörü Muhammed Şirali yaptığı açıklamada, festivale 10 ülkeden pilot, paraşüt ve gönüllü ekiplerin katıldığını söyledi. 

 

Kırantepe'nin mevki olarak uçuşa çok müsait olduğunu ancak hafta sonu olumsuz hava koşulları nedeniyle yarışların yapılamadığını vurgulayan Şirali, "Yarışlar bugün tamamlandı. Törenle pilotlara ödüllerini vereceğiz. Amacımız, Serdivan'ı uluslararası camiada tanıtmak. Türkiye'de zaten yeterince tanınıyor. Uluslararası camiaya da yeterince tanıttığımıza eminiz çünkü 10 yıldır festival burada gerçekleşiyor" diye konuştu. 

 

Dünyanın 10 farklı ülkesinden gelerek 10. Uluslararası Serdivan-Kırantepe Yamaç Paraşütü Uçuşları?na katılan paraşütçüler, düzenlenen programdan duydukları memnuniyeti de dile getirerek, Serdivan Belediyesi?ne ve uçuşlar boyunca kendilerini yalnız bırakmayan Başkan Alemdar?a teşekkür ettiklerini söylediler. 

Yorumlar (0)