Şike iddialarına ilişkin görülen davada, Şekip Mosturoğlu, Cemil Turan, Mecnun Otyakmaz ve Bülent Uygun'la birlikte 7 kişinin tahliye edilmesine karar verildi." />

banner212

banner211

Şike davasında 7 kişi tahliye oldu


Şike iddialarına ilişkin görülen davada, Şekip Mosturoğlu, Cemil Turan, Mecnun Otyakmaz ve Bülent Uygun'la birlikte 7 kişinin tahliye edilmesine karar verildi.

Diğer 25.02.2012, 14:24
Şike davasında 7 kişi tahliye oldu
banner218


Şike iddialarına ilişkin görülen davada, Şekip Mosturoğlu, Cemil Turan, Mecnun Otyakmaz ve Bülent Uygun'la birlikte 7 kişinin tahliye edilmesine karar verildi.


Futbolda Şike davasına bakan mahkeme heyeti, tutuklu sanıklar Fenerbahçe Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu, Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz, teknik direktör Bülent Uygun, Fenerbahçe Amatör Şubeler Koordinatörü Cemil Turan, Coşkun Çalık, Ömer Ülkü ve Mehmet Yenice'nin, suç vasfının değişme ihtimali göz önüne alınarak tahliyesine karar verdi.

Heyet, aralarında Aziz Yıldırım, Olgun Peker, İlhan Ekşioğlu, Tamer Yelkovan'ın bulunduğu 16 tutuklu sanığın, kuvvetli suç şüphesini gösteren olgularının bulunması, delileri karatma ihtimalinin bulunması, koruma tedbirlerinin uygulanmasının yeterli olmayacağından tutukluluk hallerinin devamına oybirliğiyle hükmetti.


Futbolcu Emanuel Emmenike, Korcan Çelikay, Tayfur Havutçu, Ümit Karan, Serdar Adalı, Göksel Gümüşdağ'ın da aralarında bulunduğu 33 tutuksuz sanığın bir sonraki celsede savunmalarının alınması için hazır edilmesine karar verildi. Tutuklu sanık Olgun Peker'in 2010 ve 2011 yıllarında yurt dışına giriş çıkış tarihlerinin gönderilmesi için emniyete yazı yazılmasını kararlaştıran mahkeme heyeti, İstanbul 13. Ağır Ceza mahkemesinde ve Ergenekon ana davasında gizli tanık olarak dinlenen ''Poyraz''ın beyanlarının bir örneğinin mahkemeye gönderilmesine karar verdi.


Türkiye Süper Lig ve 1. lige ait iddianamede belritilen futbol maçlarına ilişkin kayıt görüntülerinin gönderilmesi için yayıncı kuruluşa yazı yazılmasına hükmeden mahkeme heyeti, aralarında TFF Başkan Adayı Yıldırım Demirören, Türkiye A Milli Futbol Takımı teknik direktörü Abdullah Avcı'nın da bulunduğu 21 kişin tanık olarak dinlenmesinin, henüz sanık savunmalarının tamamlanmamış olmasından dolayı daha sonra değerlendilmesine karar verdi.


Mahkeme heyeti İstanbul Büyükşehir Belediyespor Kulubüne yazı yazarak, 15 Mayıs 2011 günü oyanan Trabzon-İBB maçında kulup yönetimi tarafından maçla ilgili olarak kendi futbolcularına başarılı olmaları için maç primi verilip verilmediğinin sorulmasını kararlaştırdı. Haklarında seyir yasağı bulunan sanıklardan Yusuf Turanlı, Ömer Ülkü, Olgun Peker, Ahmet Çelebi, Bülent Uygun, Abdullah Başak, Sami Dinç, Tamer Yelkovan, Faruk Taşseten, Bülent İşçen, Mehmet Yenice'nin seyir yasaklarının kaldırılmasına hükmeden mahkeme heyeti, sanıklardan Zafer Tüzün, futbolcular İbrahim Akın, İlhan Çelikay, kaleci Korcan Çelikay'ın haklarındaki yurt dışına çıkış yasağının kaldırılmasına karar verdi.


Mahkeme heyeti duruşmayı 26 Mart Pazartesi gününe erteledi.
banner220
Yorumlar (0)