Galatasaray ve Eskişehirspor'un eski teknik direktörü Michael Skibbe, Türkiye'de kulüp başkanlarının çok fazla yetkisi bulunduğunu belirterek, "Eskişehirspor'u çalıştırırken haberim olmadan yardımcım Burak Dilmen, kulüp başkanı Halil Ünal tarafından görevden alındı." />

banner212

banner211

Skibbe: Alper'i alabiliriz


Galatasaray ve Eskişehirspor'un eski teknik direktörü Michael Skibbe, Türkiye'de kulüp başkanlarının çok fazla yetkisi bulunduğunu belirterek, "Eskişehirspor'u çalıştırırken haberim olmadan yardımcım Burak Dilmen, kulüp başkanı Halil Ünal tarafından görevden alındı.

Diğer 09.01.2012, 16:31
Skibbe: Alper'i alabiliriz
banner218


Galatasaray ve Eskişehirspor'un eski teknik direktörü Michael Skibbe, Türkiye'de kulüp başkanlarının çok fazla yetkisi bulunduğunu belirterek, "Eskişehirspor'u çalıştırırken haberim olmadan yardımcım Burak Dilmen, kulüp başkanı Halil Ünal tarafından görevden alındı. Bu nedenle Eskişehirspor ile ipleri kopardık" dedi.
Temmuz 2011'de Eskişehirspor ile 3 yıllık sözleşme imzalayan, ancak devre arasında Almanya'nın Bundesliga takımlarından Hertha Berlin ile anlaşan teknik direktör Michael Skibbe, yeni takımıyla birlikte 1 haftalık kamp için Antalya'nın Serik İlçesi'ne geldi.


İkinci yarı hazırlıklarını Belek'teki Cornelia Diamond Otel'de sürdüren Michael Skibbe, çarpıcı açıklamalarda bulundu. 2008-2009 sezonunda Galatasaray'ı çalıştırdığını hatırlatan Skibbe, Türkiye'de ikinci teknik direktörlük deneyimini ise Eskişehirspor ile yaşadığını söyledi. Türkiye'ye tekrar geldiğini anlatan Skibbe, "Türkiye benim ikinci evim. 10'uncu kez Belek'e geliyorum. Eskişehir'de çok başarılı bir dönem geçirdim. Çok iyi bir takımımız vardı. Hem ulusal, hem uluslararası bir futbolcu topluluğu vardı. Dede, Alper ve Veysel birer örnek" dedi.


KULÜP BAŞKANLARI ÇOK FAZLA YETKİYE SAHİP


Eskişehirspor'dan ayrılma nedeninin sorulması üzerine Skibbe şunları söyledi:
"Eskişehirspor'un başarılı olması için çok çalıştık ve ilk yarıda ilk 5'in içine girdik. Bu başarıda benim, teknik heyetin ve futbolcuların büyük katkısı vardır. Ancak Türkiye'de yanlış olan bir şey var. Kulüp başkanları çok fazla yetkiye sahip. Medyadan tutun da antrenman sahasına kadar her alanda çok fazla söz sahibiler. Haberim olmadan yardımcım Burak Dilmen, Kulüp Başkanı Halil Ünal tarafından görevden alındı. Bu karar üzerine Eskişehirspor ile ipleri kopardık. Düşünün, bir antrenörün ekibinde görev yapan yardımcısı, haberi olmadan başkan tarafından görevden alınıyor. Hiçbir gerekçe gösterilmiyor ve açıklama yapılmıyor. Bu etik değil."


HALİL VE HAMİT ÇOK İYİ


Türk futbolunun son yıllarda çok ilerlediğini anlatan Skibbe, Trabzonspor'da oynayan Hertha Berlin'in eski futbolcusu Halil Altıntop'u da takip ettiğini söyledi. Halil Altıntop'u transferinin gündemlerinde olmadığını kaydeden Skibbe, "Şu anda Halil Trabzon'da çok başarılı bir dönem geçiriyor. Bildiğim kadarıyla uzun süreli sözleşmesi var. Ben hem Halil'i, hem kardeşi Hamit'i çok seviyorum. Onların bu başarısı beni mutlu ediyor. Şu anda böyle bir planım yok" dedi.


ALPER VE VEYSEL'İ ALABİLİRİZ


Eskişehirspor'da Alper ve Veysel'in yurtdışından transfer teklifleri aldığını bildiğini kaydeden Skibbe, "Onlar çok başarılı sporcular. İleride bütçemiz elverdiği takdirde Hertha Berlin'e transfer edebiliriz. Alper Fenerbahçe'ye transfer olduktan sonra yeniden Eskişehir'e dönmüş. Eskişehir'deki dostlarımdan öğrendim. O çok iyi bir futbolcu" diye konuştu.


TERİM ÇOK BAŞARILI


Eski takımı Galatasaray'ın ligdeki başarısını da değerlendiren Skibbe, takımın başarısında Fatih Terim'in katkısının önemine dikkati çekti. Terim'in çok başarılı bir teknik direktör olduğuna işaret eden Michael Skibbe, "O Galatasaray'dan yetişen bir teknik adam. Galatasaray kulübünü çok iyi biliyor. Terim'in Galatasaray'da tekrar görev yapması ve şu anda başarılı olması en çok beni sevindirdi. İnşallah sezon sonu da şampiyon olurlar" dedi.


ESKİŞEHİRSPOR MAÇINI İZLEDİ


Skibbe, kaldığı otelde pazar günü oynanan Eskişehirspor- Sivasspor maçını da izledi. Karşılaşmanın 22'nci dakikasında Sivassporlu futbolcunun Mehmet Yıldız'a yaptığı müdahale sonrası hakem Fırat Aydunus'un devam kararı vermesi üzerine Skibbe,
"Hoca bu fauldu" diye espri yaptı. Hertha Berlin'in Antalya kampı, 14 Ocak'ta sona eriyor.

banner220
Yorumlar (0)