banner212

banner211

Sofuoğlu iddia parasını Van da kullanacak

Kenan Sofuoğlu’nun iddia'dan kazandığı para depremzede çocuklar için sosyal bir projede kullanacak.

Diğer 05.01.2012, 10:45
Sofuoğlu iddia parasını Van da kullanacak
banner218
Kenan Sofuoğlu’nun iddia'dan kazandığı para depremzede çocuklar için sosyal bir projede kullanacak.


Milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu’nun 2011 yılında İddaa’dan kazandığı katılım parasının bir bölümü Van'daki depremzede çocuklar için sosyal bir projede kullanacak.

 
Türkiye Motosiklet Federasyonu, milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu'nun İddaa'dan elde ettiği paranın bir kısmıyla Van'da oluşturulan çadırda, depremzede çocuklara motosiklet eğitimi verecek. Ayrıca, çadırda 300 kişiye de sinema gösterimi yapılacak.Geçen sezon Moto GP'nin bir alt dalı olan Moto2'de yarışan Kenan Sofuoğlu'nun daha önce olduğu gibi bu yıl da İddaa'daki katılım hakkı olarak kazandığı 760 bin lirayı almayacağı öğrenildi. Önceki dönemlerde yaklaşık 1,5 milyon lirayı ihtiyaç sahipleriyle, açlık ve susuzlukla mücadele eden Somali halkına gönderen Kenan Sofuoğlu, 2011 yılında kazandığı paranın bir bölümünü de Van'daki depremzede çocuklar için sosyal bir projede kullanacak. Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'ın koordinesinde, Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından hayata geçirilen projede, Van'da Et Balık Kurumu'na ait alanda kurulan çadır kentte, eğitim ve sinema salonu oluşturuldu. Motosiklet Federasyonu tarafından satın alınan 20 adet motosikletle depremzede bin çocuğa kurulan çadırda motosiklet eğitimi verilecek. Van’da kurulan çadır 300 kişilik sinema salonuna da dönüştürülebilecek. Sabahları çocuklara, öğlen bayanlara ve akşam da herkese açık olmak üzere film gösterimleri yapılarak, çadır kentte yaşayan insanlara sosyal faaliyetler sunulacak. Çadırdaki eğitim ve sinema gösterimleri 6 ay sürecek.SOFUOĞLU’NDAN PROJEYE TAM DESTEK

Milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar'ın kendisine böyle bir sosyal projeden bahsettiğini belirterek, ''Ben, bu projeye destek vermek istedim. Zaten parayla daha önceki yıllarda olduğu gibi ilgilenmiyorum. Ama böylesine anlamlı bir sosyal projede yer almaktan dolayı da mutluyum'' diye konuştu.

banner220
Yorumlar (0)