banner212

banner211

Sofuoğlu yeni sezonun testlerine başladı

Sofuoğlu, Güney Afrikalı takım arkadaşı Sheridan Morais ile Valencia Pisti'nde iki günlük test sürüşleri gerçekleştirdi.

Diğer 27.01.2012, 23:43
Sofuoğlu yeni sezonun testlerine başladı
banner218
Sofuoğlu, Güney Afrikalı takım arkadaşı Sheridan Morais ile Valencia Pisti'nde iki günlük test sürüşleri gerçekleştirdi. Kenan Sofuoğlu, testleri 1 dakika 37 saniyelik tur zamanıyla, takım arkadaşı Morais'in 0.3 saniye önünde tamamladı.

Test sürüşlerine Ninja ZX-6R motoruyla katılan Sofuoğlu, motosikletin performans ve elektronik sistemini beğendiğini söyledi.

Motosiklet üzerinde birçok test yaptığını belirten Sofuoğlu, şunları kaydetti:

''Her antrenmanda daha çok şeyi anlayarak, adım adım iyiye doğru gidiyoruz. Motosiklet çok güçlü ve elektronik aksamı bize ayrıca avantajlar sağlıyor. Arka süspansiyonda motosikletin gücünü daha fazla kullanmama olanak sağlayan bir ayar buldum ve bu beni mutlu etti. Motosikletlerin çok hafif ve değişik olduğu Moto2'den yeni geldim. Takımım motosikletimle doğru yolu bulmamı sağlayacak ayarları yapma konusunda çok iyi ve çok hızlı çalışıyor. Şimdi son testler için Avustralya'ya gideceğiz ve bu test diğer yarışçıların hızlarını görebilmem için çok büyük önem taşıyor. Ayrıca, lastikler iki sene öncesinden farklı. Valencia'daki soğuk hava koşullarını değerlendirdiğimizde, tur zamanlarımız hızlı. 2012'ye hızlı bir başlangıç yaptığımızı düşünüyorum.''

Kenan Sofuoğlu, 20-21 Şubat tarihlerinde Avustralya'daki Philip Islands Pisti'nde yaplacak Dünya Supersport Şampiyonası'nın resmi testlerine katılacak.

Şampiyonada 1. ayak koşusu ise 26 Şubat'ta Avustralya'da gerçekleştirilecek.

Yorumlar (0)