Dünya Superport Şampiyonu Kenan Sofuoğlu, Toprak Razgatlıoğlu (16) ve Harun Çabuk (15) gibi gelecek vadeden motosikletçileri Akyazı ilçesinde yaptırdığı pistte yarışlara hazırlıyor." />

banner212

banner211

Sofuoğlu"İkisi de şampiyon olacak"

Dünya Superport Şampiyonu Kenan Sofuoğlu, Toprak Razgatlıoğlu (16) ve Harun Çabuk (15) gibi gelecek vadeden motosikletçileri Akyazı ilçesinde yaptırdığı pistte yarışlara hazırlıyor.

Diğer 23.03.2013, 12:09
Sofuoğlu

Dünya Superport Şampiyonu Kenan Sofuoğlu, Toprak Razgatlıoğlu (16) ve Harun Çabuk (15) gibi gelecek vadeden motosikletçileri Akyazı ilçesinde yaptırdığı pistte yarışlara hazırlıyor.

Razgatlıoğlu ve Çabuk ile antrenman yapan Sofuoğlu, her iki sporcunun da Türkiye adına şampiyonluklar kazanmasını hedefliyor. Razgatlıoğlu, Türkiye'yi Red Bull Motogp Rookies Cup'ta, Çabuk da Moriwaki Junior Cup'ta temsil edecek.

Sofuoğlu, yaptığı açıklamada, birbirinden hırslı ve hızlı iki genç sürücüyle çalışmanın güzel olduğunu belirterek, her ikisinin de birbirinin rakibi olduğunu söyledi.

"Motora bindikten sonra en büyük rakip oluyorlar" diyen Sofuoğlu, "Çok güzel çalışıyorlar. TMF de sponsor oluyor çünkü antrenman masrafları oldukça fazla. Bu destekler çok önemli. Zaten her ikisinin de maddi durumu çok iyi değil açıkçası' şeklinde konuştu.

-"İkisi de şampiyon olacaktır"-

Kenan Sofuoğlu, her iki sporcunun da şampiyon olacağını vurgulayarak, Türkiye'nin çok başarılı iki motosikletçiye kavuşacağını dile getirdi.

Toprak'ın da Harun'un da uluslararası yarışlarda Türkiye'yi temsil edeceğini anlatan Sofuoğlu, şöyle konuştu:

"Kategorilerinde ikisinin de şampiyon olacağına inanıyorum. Toprak, Motogp Rookies Cup'ta yarışacak. Gençlerin yarıştığı bir kupa ama Toprak çok tecrübeli. Tüm antrenmanlarını bir dünya şampiyonuyla yapıyor. Benimle çekişecek seviyeye ulaşıncaya kadar eğitiyorum. Şu anda da ufak motorda çekişiyoruz.

Harun da çok iyi. Dünkü antrenmanda üçümüzün dereceleri de birbirine yakındı. İkisinin de zamana ihtiyacı var. Avrupa arenasında biraz acemilik yaşayacaklar ama ikisi de şampiyon olacaktır. Toprak, şu anda 54 numarayla yarışıyor. Benden sonra 54 numarayı o taşıyacak. Harun da rahmetli Sinan ağabeyimin 61 numarasıyla yarışlara çıkacak. Sofuoğlu kardeşlerin bayrağını bu gençlerimiz götürecek."

-"54 numaranın hakkını vereceğim"-

Türkiye'ye şampiyonluk getirmek istediğini ifade eden Razgatlıoğlu ise Sofuoğlu'ndan aldığı 54 numarayı en iyi şekilde taşıyacağını söyledi.

Antrenmanlar sayesinde hızlandığını vurgulayan Razgatlıoğlu, "Kenan ağabey, motoruyla 54 saniyelik derece yapıyor, ben de aynı dereceyi yakaladım. Bundan dolayı çok mutluyum. Daha da iyi olacağım" dedi.

Razgatlıoğlu, şöyle devam etti:

"Yarışlara çok büyük bir hocayla çalışarak gireceğim, böyle bir şeyi yurt dışında bile bulmak zor. Dünya şampiyonu birisi, kendi yarışları olmasına rağmen bizlerle çalışıyor. Antrenmanlarımızı beraber yapıyoruz. İnşallah şampiyon olup Türkiye'ye döneceğim. Zaten 54 numarayla yarışıyorum. 54 numaranın hakkını vereceğim."

Antrenman sırasında geçirdiği kazada hayatını kaybeden Sinan Sofuoğlu'nun kullandığı 61 numarayla piste çıkacak olan Çabuk ise şampiyonluk hedeflediğini bildirdi.

Çabuk, şunları dile getirdi:

"Kenan ağabey ile antrenman yapmak çok iyi. Hem rakibiz hem de dostuz. 26 Mart'ta bir yarışım var, bu yarışı kazanıp Kenan ağabeyin emeklerinin karşılığını vermek istiyorum. Türkiye'de yakaladığım başarıyı, yurt dışında da göstereceğim. En büyük hedefim de Kenan ağabey gibi başarıyı olmak. Zaten Sinan ağabeyin 61 numarasını aldım ve bu numarayı hakkıyla taşıyacağım."

Kaynak:Medyabar.com

Yorumlar (0)