Dün İstinye'de toplanan TFF yönetimi, kulüplerin desteği ile istifadan vazgeçti." />

banner212

banner211

Son karar: Devam

Dün İstinye'de toplanan TFF yönetimi, kulüplerin desteği ile istifadan vazgeçti.

Diğer 31.01.2012, 07:57
Son karar: Devam
banner218

Dün İstinye'de toplanan TFF yönetimi, kulüplerin desteği ile istifadan vazgeçti. "Bugüne kadar olduğu gibi, adil yönetim anlayışından kesinlikle vazgeçmeyeceğiz"

Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar ve Yönetim Kurulu, Ankara'da yapılan Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı'ndaki istifa imalı açıklamaya rağmen, göreve devam etme kararı aldı.

TFF'nin İstinye'de bulunan binasında gerçekleştirilen ve yaklaşık 3 saat süren yönetim kurulu toplantısının ardından yazılı bir açıklama yayımlandı. Sayısız kulüp ve bir çok genel kurul delegesinin, başta TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar olmak üzere tüm TFF Yönetim Kurulu'na ulaşarak, göreve devam etmeleri yolundaki ısrarlarını ilettikleri belirtilirken, "Bilhassa Spor Toto Süper Lig kulüplerinin çok büyük bir çoğunluğu, mevcut TFF Yönetim Kurulu'nun görevini sürdürmesi gerektiğini gerek ziyaretlerle gerekse de telefonla bildirdi. Bu talepleri ve ısrarlı telkinleri değerlendiren TFF, futbolumuzun içinde bulunduğu kaos ortamının daha da derinleşmesini önlemek amacıyla görevine aynen devam etme kararı aldı" denildi. İşte açıklama:HERKES SAYGI GÖSTERSİN

"89 yıllık Türk futbolunun en ciddi krizini çözmek sorumluluğunu üzerine alan TFF, bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da hukukun gerekliliğinden ve adil yönetim anlayışından asla vazgeçmeyecektir. Söz konusu soruşturmada inisiyatifin artık TFF yargı kurullarında olduğunu belirtmek isteriz. TFF Yönetimi; Etik Kurulu, Disiplin Kurulu ve Tahkim Kurulu'nun konuyla ilgili raporlarına ve kararlarına saygı gösterecektir. Tüm kamuoyundan da çıkacak kararlara aynı saygıyı göstermesini bekliyoruz.

TFF yönetimini güven tazelemeye davet edenlerin, asıl güven tazelemesi gerekenler olduğuna inanıyoruz."KEMAL OLGAÇ GÖREVİ BIRAKTI

Aydınlar istifa etmedi ama Fenerbahçe kökenli Yönetim Kurulu üyesi Kemal Olgaç görevini bıraktı. Toplantı sonrası Aydınlar ile 20 dakika görüşen Olgaç, istifa dilekçesini sundu. Aydınlar'ın istifayı kabul ettiği dile getirildi.
Yorumlar (0)