banner212

banner211

Spor 1 numaralı Tedavi Yöntemi

Kick Boks Milli Takım Antrenörü Serkan Yılmazer sporcuların destek alamadıklarından yakındı.

Diğer 14.03.2018, 13:36 14.03.2018, 13:37 UTKU KAYNAR
Spor 1 numaralı Tedavi Yöntemi
 Kick Boks Milli Takım Antrenörü Serkan Yılmazer sporcuların destek alamadıklarından yakındı. Sakarya’nın alt yapı olarak çok yetenekli ve başarılı sporcuların çıktığı bir il olduğunu vurgulayan Yılmazer bu sporcuları ön plana çıkarmak için mücadele verdiklerini ifade etti.


Milli takıma gönderdikleri sporcuları olduklarını fakat bunların yeterince destek görmediklerini belirten Serkan Yılmazer “Birçok Türkiye şampiyonu çıkardık ama maddi anlamda tamamen desteksiz bir şekilde ülkeyi temsil adına işler yapıyoruz.52 kiloda Türkiye şampiyonu olan sporcularımız Fas’ta gerçekleşecek Balkan şampiyonası için İzmir’de milli takım kampında." dedi.

Ailelere çok yük biniyor

Serkan Yılmazer, spora, sporcuya, alt yapıya önem verilmesi ve spor yapanların her anlamda desteklenmesi gerektiğini vurgulayarak bu konuda ailelere çok büyük yük bindiğini söyleyen Yılmazer; “ Çocuklar spor yapmak istiyorlar ama ailelerinin maddi anlamda baskılarıyla beraber çocuklar spora küsüyorlar ve devam etmiyorlar. Sigara, içki ve uyuşturucunun yoğun bir şekilde artması ile beraber küçük yaş gruplarına kadar indiği ortamlarda spor 1 numaralı tedavi yöntemi. Her bireyin kesinlikle spora yönelmesi gerekiyor. Çocukların ve gençlerin spor ahlakı ile yetişmesi anlamında yeterli destek görmüyoruz. Fakat  gençlerin çocukları içki uyuşturucu gibi kötü alışkanlıklara meyil etmedenspora tutunarak ülkeye faydalı faaliyetler yapmak adına teşvik edilmesi konusunda destek bekliyoruz " ifadelerini kullandı.  

Yorumlar (0)