banner212

banner211

Spor Kompleksi’nde Proje Hazırlanıyor

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Sapanca Hacımercan Spor Kompleksi Projesi'nde devam eden hazırlık çalışmalarını inceledi.

Diğer 20.06.2016, 14:04 20.06.2016, 14:05 UTKU KAYNAR
Spor Kompleksi’nde Proje Hazırlanıyor
banner218
 Hacımercan Spor Kompleksi Projesi'nde gelinen son noktayı açıklayan Başkan Toçoğlu, "Sapancalı kardeşlerimize vermiş olduğumuz bir sözü daha yerine getiriyoruz. Hacımercan Spor Kompleksi'nin proje alanında zemin düzenleme çalışmalarımız sonlanmak üzere. Kısa süre içerisinde yeni spor yatırımının projesi netleşecek ve ihaleye çıkacağız? dedi.


Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Sapanca Hacımercan Spor Kompleksi Projesi'nde devam eden hazırlık çalışmalarını inceledi. Sapanca Belediye Başkanı Aydın Yılmazer, Büyükşehir Genel Sekreter Yardımcısı Ayhan Kardan ve Fen İşleri Dairesi Başkanı Ali Oktar'ın da yer aldığı incelemede projede atılacak adımlar ele alındı. 

Yeni Spor Kompleksi
Sapanca Belediye Başkanı Aydın Yılmazer'den Hacımercan Spor Kompleksi ile ilgili atılacak adımları da dinleyen Toçoğlu, daha sonra konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Başkan Toçoğlu, "Sapancalı kardeşlerimize vermiş olduğumuz bir sözü daha yerine getiriyoruz. Hacımercan Spor Kompleksi'nin proje alanında zemin düzenleme çalışmalarımız sonlanmak üzere. Bu çalışma tamamlandıktan sonra yeni spor yatırımının projesini netleştireceğiz. Ardından da ihaleyle ilgili hazırlıklarımız başlayacak" diye konuştu.

Sapanca'ya Değer Katacak
Başkan Toçoğlu, "Hacımercan'a yaptığımız son ziyarette mahalle sakinlerine yeni bir spor kompleksi müjdesi vermiştik. İlçe belediyemizle görüşmelerimizi tamamlayıp, derhal yer tespitini sonlandırmıştık. Proje şuanda ekibimizin masasında. Gerekli işlemler yapılıyor. Zeminle ilgili gerekli sağlıklaştırmaların yapılması konusu öne çıktı. Bu konuda adımlar atılmakta. Diğer tüm ilçelerimizi olduğu gibi güzel Sapancamızı da çok önemsiyoruz. Bölgeye değer katacak yeni projelerimizi de bir bir hayata geçireceğiz" ifadelerini kullandı.

Proje Alanına Dolgu
Yeni spor yatırımı için Başkan Toçoğlu'na teşekkür eden Sapanca Belediye Başkanı Aydın Yılmazer, "Görmüş olduğunuz bu alana çimli standart bir futbol sahası ve tribünler inşa edilecek. 110'a 130 metre ölçülerinde olacak bu tesis hem göl manzarası hem de bulunduğu alan itibariyle oldukça dikkat çeken bir yatırım olacak. Saha için kodlama ölçülerinde çevre dolguları yapıyoruz. Ardından spor tesisinin genelindeki düzenlemeler ve malzeme montajları Büyükşehir Belediyemiz tarafından yapılacak. Sapancamıza değer katacak bu büyük hizmetlerinden ötürü Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeki Toçoğlu'na teşekkür ediyoruz? diye konuştu.


Yorumlar (0)