banner212

banner211

SPORCU GELİŞİM PROGRAMI BAŞLAYACAK

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan İş Birliği Protokolü kapsamında gerçekleştirilen beş ayrı süreçten oluşan Türkiye Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesininin birinci süreci tamamlanmıştır

Diğer 30.06.2019, 12:37 UTKU KAYNAR
SPORCU GELİŞİM PROGRAMI BAŞLAYACAK
banner218

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan İş Birliği Protokolü kapsamında gerçekleştirilen beş ayrı süreçten oluşan Türkiye Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesininin birinci süreci tamamlanmıştır. Projenin ikinci sürecini oluşturan ve toplam 12 aylık Temel Eğitim Spor Programı kapsayan Sporcu Eğitim ve Gelişimi Programı Halk Eğitim Merkezleri  aracılığıyla gerçekleştirilecek.

Bu nedenle 2018-19 Eğitim-Öğretim yılında ilkokul 3. sınıfta eğitim görürken yetenek taramasından geçen çocuklarımızın (2. Grup) 15 Eylül 2019 tarihinde Temel Eğitim Spor Eğitimlerine başlayabilmesi için kurs programlarında ek ders ücreti karşılığı eğitici olarak görev almak isteyen antrenörlerin formu doldurup 12 Temmuz  tarihine kadar Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne ve İlçe Müdürlüklerine bildirilmesi gerekmekte.

banner220
Yorumlar (0)