banner212

banner211

Sporcular Lisanslarını iade edecek

İl ormanı içinde bulunan atış poligonuna girişte mesire yeri işletmecisi tarafından ücret istenmesine Sakarya Atıcılık Avcılık İhtisas Spor Kulübü'den olaya tepki geldi.

Diğer 29.08.2016, 11:18 29.08.2016, 11:34 UTKU KAYNAR
Sporcular Lisanslarını iade edecek
banner218
İl ormanı içinde bulunan atış poligonuna girişte mesire yeri işletmecisi tarafından ücret istenmesine Sakarya Atıcılık Avcılık İhtisas Spor Kulübü'den olaya tepki geldi. Konu ile ilgili yazılı bir açıklama yapan SAKAVDER, yapılan uygulamanın spora engel nitelikte olduğu belirtilerek konun çözülmesini istendi.Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne ait Arifiye İl Ormanı mesire alanı içindeki Atış Poligonunda bu zamana kadar sporcular müsabaka ve antrenmanlar yapmaktaydı.Ancak son günlerde,Arifiye İl ormanı Mesire alanı işletmecisi tarafından lisanslı sporcuların poligona geçişi sırasında,ücret talep edilmeye başlanmıştır.

             
Sporcular,bu sorunlarını Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne,Sakarya Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğü yetkililerine anlattıkları halde sorun çözülmemiştir.

             
Bu spora gönül vermiş kişiler Türkiye,de Sakarya'nın ismini dereceleri ile duyurmaya çalışıp,çabalarken,Devlete ait bir tesise ücret ödeyerek girmeleri gerçekten üzücü ve düşündürücüdür.

             
Bu durumun devam etmesi durumunda,sporcu lisanslarını Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne teslim edeceklerini ve sporu yapmıyacaklarını ifade etmişlerdir. Şimdi yetkililerden bir an önce bu saçma ve mesnetsiz ücret alımının durdurulmasını bekliyoruz. 

Yorumlar (0)