banner212

banner211

SÜPER AMATÖR LİG İÇİN KONUŞTULAR

Liglerin ertelenmesi ile Erenlerspor futbolcusu Tamer Erbaş, Karasuspor’lu Berkhan Kartal, Harmanlıkspor’lu Niyazi Polat, Sapancaspor’lu Ömer Faruk , Karaaptiler Akınspor’lu Haluk Topal, Kışlaçayspor’dan Cebrail Şaşkın süper amatör ligi gazetemize değerlendirdiler.

Diğer 07.04.2020, 16:47 07.04.2020, 17:07 Alperen Durmuşkaya
SÜPER AMATÖR LİG İÇİN KONUŞTULAR
banner218

GÜCÜMÜZ VAR

Tamer Erbaş” Lig benim ve takımım için güzel geçti. Yeni bir yapılanmayla sezona başladık. Ve bunun karşılığını Play-Off’a kalarak başardık. Şimdi ki hedefimiz şampiyon olmak,  tabi ki güçlü rakiplerimiz var en iyi şekilde mücadele ederek şampiyon olmak istiyoruz. Takım içinde çok güzel bir aile ortamı var bu bizim en büyük gücümüz bu gücümüzü en iyi şekilde sahaya yansıtacağız amacımız Erenlerspor’u en iyi şekilde temsil etmek ” dedi.

AVANTAJLIYIZ           

Berkhan Kartal” Zorlu bir lig maratonunu geride bıraktık. Takım olarak ligde başarılı bir grafik çizerek grup şampiyonluğunu elde ettik. Hedefimiz Play-Off’ta başarılı olup şampiyon olmak takım içinde çok iyi bir aile ortamı var uyum içinde çalışıyoruz hedefimiz Karasuspor’u ait olduğu yere Bölgesel Amatör Lige çıkarmak inşallah takım halinde bunu başaracağız. Daha önce Play-Off oynamış bir takımız bu bizim için avantaj bu avantajı en iyi şeklide kullanacağız” dedi.

BAŞARILIYIZ

Niyazi Polat” Harmanlıkspor ile sezona güzel bir başlangıç yaptık benim içinde güzel bir sezon oldu. Play-Off oynayamasak bile ligde kalmayı başardık. Genç bir takımdık. Daha sonradan yapılan transferlerle iyi bir uyum içine girerek başarılı olduğumuzu düşünüyorum. Önümüzde ki sezon daha iyi bir Harmanlıkspor izleteceğiz” dedi.

HEDEF 3.LİG

Ömer  Faruk Can” Öncelikle benim için çok iyi bir sezon geçti 15 maçta 20 gol attım bu yüzden ayrıca mutluyum takım olarak da iyi bir lig oldu. grup şampiyonu olarak sezonu bitirdik. Hedefimiz Play-Off şampiyonluğu bunun  için elimizden geleni yapacağız. Sapancaspor’un yeri bu ligler değil hedefimiz 3. Lig inşallah bize güvenenleri mahcup etmeyeceğiz” dedi.

ESKİ HEYECAN YOK

Haluk Topal” Benim için yorucu ve zor bir lig oldu. İyi bir performans gösterdiğimi düşünüyorum sezona Arifiye Kalaycıspor da başladım. Karaaptiler Akınspor’da sezonu bitirdim. Hedefimiz Karaaptiler Akınspor’u ligde tutmaktı bunu takım arkadaşlarımla birlikte başardık. Çok mutluyum güzel bir sezon geçirdim, ama şunu söylemek isterim ki Süper Amatör Ligin eski heyecanını yaşayamıyorum önümüzde ki sezon heyecan duyacağım bir  takıma gitmek istiyorum ”dedi.

KALİTE DÜŞÜK

Cebrail Şaşkın” Sakarya amatör spor kulüplerinin her geçen sene kalite sıkıntısı çektiğini ne yazık ki büyük bir üzüntüyle dile getirmek istiyorum. İlginin azaldığı üstünde fazla durulmadığını görmek çokta zor olmamalı Sakarya’nın büyük bir futbol fabrikası olarak görüldüğü bir zamandan bu durumlara gelmesi iç açıcı değil. Potansiyeli fazla bir şehir ancak eskisi gibi temele yani amatör spor kulüplerine olan destek azaldığı için zamanında çıkartılan büyük değerler gibi futbolcular yetişemiyor ne yazık ki.Bu sene süper amatör ligin diğer yıllara oranla daha az heyecana sahip olduğunu söyleyebilirim A ve B gruplarında Play-Off’lara kalacak olan takımların sezonun ortasında belli olması bunu güzel bir şekilde tüm spor camiaları’na göstermiş olup , tüm heyecanını Play-Off’lara bırakmış bir lig olarak geçirdik. Corona virüsü bu heyecanın  şimdilik yarıda bırakmış durumda ama herkes bu altı takımdan çıkacak takımları büyük bir heyecanla beklemek te. Bende Kışlaçayspor’un bir sporcu ferdi olarak takımıma ve yönetimime güveniyorum gruptan çıkmasına fazla şans verilmese de bu takımın iş yapacağına cani gönülden inanıyorum. Çünkü güzel insanların bulunduğu ve bir aile ortamını yakaladığımıza inanıyorum ve Play-Off’ları büyük bir sabırsızlıkla beklediğimizi herkesin bilmesini istiyorum.

Yorumlar (0)