banner212

banner211

Tehlike kapıya dayandı

UEFA Genel Sekreteri Infantino, fon gibi üçüncü partilerin hak sahibi olduğu futbolcuları, UEFA organizasyonlarında oynatmamayı düşündüklerini açıkladı.

Diğer 04.02.2012, 10:02
Tehlike kapıya dayandı
banner218
UEFA Genel Sekreteri Infantino, fon gibi üçüncü partilerin hak sahibi olduğu futbolcuları, UEFA organizasyonlarında oynatmamayı düşündüklerini açıkladı..

Ekonomik açıdan ciddi sıkıntılar yaşayan Beşiktaş'a bir kötü haber de UEFA'dan geldi. UEFA üçüncü partilerin sahip olduğu futbolcuları Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi'nde oynatmamayı düşündüğünü açıkladı. Yasak hayata geçirilirse, fonların pay sahibi olduğu Beşiktaşlı futbolcular Avrupa maçlarında oynayamayacak.Fonun hisse sahibi olduğu oyuncuların oynatılmasının yasak olduğu İngiltere ve Fransa gibi ülkeler, UEFA'ya bu durumu şikayet etti. İngiliz gazetesi Guardian'ın haberine göre; UEFA Genel Sekreteri Gianni Infantino, bu şikayet üzerine durumu inceleyeceklerini ve Şampiyonlar Ligi, Avrupa Ligi gibi organizasyonlarda fonların sahip olduğu futbolcuların oynamasını yasaklayabileceklerini kaydetti..ALMEİDA FON'LA GELDİ


Almeida'yı fon üzerinden alan, Veli, Necip ve Cenk'in de haklarının yarısını fona devretmek için prensipte anlaşan Beşiktaş, yasak gelirse bu futbolcularını Avrupa'da oynatamayacak.


Kaynak : http://www.ajansspor.com/futbol/superlig/h/20120204/tehlike_kapiya_dayandi.html

banner220
Yorumlar (0)