banner212

banner211

Tenis'in kalbi Sakarya'da atıyor

Türkiye Tenis Federasyonu tarafından düzenlenen yarışma Sakarya'da yapılıyor.

Diğer 09.04.2012, 07:22
Tenis'in kalbi Sakarya'da atıyor
banner218
Türkiye Tenis Federasyonu tarafından düzenlenen yarışma Sakarya'da yapılıyor. Sakarya Tenis Akademisi Spor Komplesi'nde yapılan yarışmaya 9 ilden toplam 101 sporcu katıldı.

 

Son yıllarda Tenis adına güzel gelişmeler yaşanan Sakarya'da Türkiye Tenis Federasyonu tarafından "12 Yaş Hafta Sonu Tenis turnuvası" düzenlendi. Dr. Sabahattin Zaim Bulvarı üzerinde bulunan Sakarya Tenis Akademisi Spor Komplesi'nde yapılan yarışma bütün hızıyla sürüyor. Sakarya'nın da içinde bulunduğu 9 il takım oyuncularının katıldığı yarışmalar bugün son bulacak.

 

Sakarya Tenis Akademisi Spor Komplesi'nde yapılan yarışmada Başhakemliği Ali Büyüklüoğlu yaptığı yarışmanın Sakarya için bir şans olduğunun altını çizen Türkiye Tenis Federasyonu "Sokakta Tenis Koordinasyon Ekibi Üyesi" ve Sakarya İl Tenis Temsilcisi  Erhan Baylan, Tenis'in Sakarya'da her geçen gün büyük ilgi gören bir spor dalı haline geldiğinin altını çizdi.

 

Yarışmaya Sakarya'nın yanı sıra İstanbul, Zonguldak, Bartın, Ankara, Bursa, Kocaeli, Afyon, Kastamonu illerinden toplam 101 sporcu katıldığını hatırlatan Baylan, "İlimizde tenis uzun yıllardır yapılıyor. Ancak son yıllarda şehrimizde tenis bir hobiden çıkıp, spor amaçlı yapılmaya başlandı. Bu güzel bir gelişme ve sporcularımız yakın zamanda önemli başarılara imza atmaya başladı. Bugün Adapazarı'nda yapılan yarışlar için 9 ilden sporcular aileleri ile geldi. Hem spor adına, hem kentin tanıtımı adına, hem de kente gelir adına güzellikler oluyor" dedi.

[gallery link="file" orderby="title"]

Yorumlar (0)