Mehmet Ali Aydınlar'ın istifa etmesi sonucu Futbol Federasyonu başsız kaldı." />

banner212

banner211

TFF başkanlığı için 8 isim gündemde


Mehmet Ali Aydınlar'ın istifa etmesi sonucu Futbol Federasyonu başsız kaldı.

Diğer 03.02.2012, 12:59
TFF başkanlığı için 8 isim gündemde
banner218


Mehmet Ali Aydınlar'ın istifa etmesi sonucu Futbol Federasyonu başsız kaldı. 27 Şubat'ta yapılacak seçimli Genel Kurul'da başkanlığa adaylığını koyacak olan kişi resmen ateşten gömlek giyecek. Süper Lig kulüpleri yeni başkan için şimdiden kulislere başladı bile. Adayda aranan en büyük özellik şike davasını herkesi memnun edecek şekilde karara bağlayacak bilgi ve yetenekte olması..


8 isim tartışılıyor


Kamuoyunda ismi başkanlık için tartışılan 8 kişi var. Murat Aksu, Levent Bıçakçı, Haluk Ulusoy, Şenes Erzik, Mehmet Atalay, Ayhan Bermek, İbrahim Hacıosmanoğlu, Affan Keçeci. İbrahim Hacıosmanoğlu aday olacağını söyledi. UEFA Asbaşkanı Şenes Erzik ise adaylığı düşünmediğini açıkladı. Diğer isimlerle kulüpler arasındaki görüşme ve değerlendirmeler ise sürüyor.


Adayların durumları


Murat Aksu: Fenerbahçe ve Beşiktaş destekliyor.


Mehmet Atalay: GSGM'deki başarıları nedeniyle adaylığı destekleniyor.


Levent Bıçakçı: Eski TFF başkanı, hukukçu olması avantajı.


Haluk Ulusoy: Aradığı desteği bulamıyor.


Ayhan Bermek: TFF'ye her başkan arandığında gündeme geliyor.


İbrahim Hacıosmanoğlu: Aradığı desteği bulamaz. Affan Keçeçi: Beşiktaşlı, TFF tecrübesi var.


Kulüpler ikiye ayrıldı


TFF seçimleri öncesi Fenerbahçe ve Beşiktaş "Şike sahaya yansımadı" diyecek bir başkan ararken, G.Saray cephesi ise 58'i uygulayacak yönetim istiyor.


Kulüpler Birliği, 27 Ocak'taki Genel Kurul öncesi salı günü kritik bir toplantı yapacak. Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın başını çektiği grup, yeni başkanın şike davasını küme düşmeyecek şekilde çözmesini, uzun zamana yayılacak geniş bir savunma sürecinin yaşanmasını istiyor. Aydınlar'a destek bildirisini yayınlayan Galatasaray ve destekçisi kulüpler ise yeni yönetimin kesinlikle 58. maddeyi uygulayıp şikeye karışanların küme düşürülmesinden yanalar. Aynı grup Yıldırım Demirören'in istifa etmesini ve yerine Hasan Akıncıoğlu'nun başkan olmasını da talep ediyor.


(star)
banner220
Yorumlar (0)