Türkiye Futbol Federasyonu'nun resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, sadece kadın ve çocukların girebileceği Beşiktaş - Gaziantep Büyükşehir Belediyespor karşılaşması ile ilgili uyulması gereken kurallar açıklandı." />

banner212

banner211

TFF'den 'kadın ve çocuk' ayarı


Türkiye Futbol Federasyonu'nun resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, sadece kadın ve çocukların girebileceği Beşiktaş - Gaziantep Büyükşehir Belediyespor karşılaşması ile ilgili uyulması gereken kurallar açıklandı.

Diğer 10.01.2012, 20:14
TFF'den 'kadın ve çocuk' ayarı
banner218


Türkiye Futbol Federasyonu'nun resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, sadece kadın ve çocukların girebileceği Beşiktaş - Gaziantep Büyükşehir Belediyespor karşılaşması ile ilgili uyulması gereken kurallar açıklandı.

İşte o açıklama:

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından bu sezon hayata geçirilen "seyircisiz oynama cezası olan maçlara kadın ve 12 yaş altındaki çocukların alınması" uygulaması, 11 Ocak Çarşamba akşamı oynanacak Beşiktaş-Gaziantep Büyükşehir Belediyespor maçı ile devam ediyor.

Seyircisiz maçlardaki organizasyon ve sorumluluk, cezalı olan ev sahibi kulübe ait olmaktadır. Uygulama ile ilgili şu hususlar dikkate alınmalıdır:

a) Seyircisiz müsabakaları, kadınlar ile 2012 yılında oynanacak maçlarda, annelerinin yanlarında olması koşulu ile 01.01.2000 tarihinde ve daha sonra doğmuş çocuklar ücretsiz izleyebilecek.

b) Kadınlar yanlarında resmi kimlik yerine geçer bir belge (TC Nüfus Cüzdanı, pasaport veya ehliyet), çocuklar ise TC Nüfus Cüzdanı bulundurmak zorundadır.

Buna istinaden;

1- Stadyuma biletsiz seyirci alınmayacak ve biletler bedelsiz olarak bastırılacaktır.

2- Biletlerin dağıtımı stadyum gişelerinden yapılacaktır.

3- İnternetten bilet talebi yapılamayacaktır.

4- Alınan biletlerin kontrolü, turnike girişlerinden (a) ve (b) bentlerinde belirtilen esaslarla yapılacaktır.

5- Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu bünyesinde bulunan veya denetiminde olan sosyal amaçlı çocuk yuvaları ve yetiştirme yurtları kanalı ile müsabakalara getirilmek istenen 01.01.2000 tarihinde veya daha sonra doğmuş çocuklar için, Yurt Müdürlükleri tarafından Valiliklerden izin alınması gerekmektedir. Yurt Müdürlükleri, Valilik onayı alındıktan sonra, o müsabakada bulunacak çocuk ve görevlilerin listesini ev sahibi kulüplere bildirecek ve kulüpler tarafından verilecek biletler ile müsabakaların izlenmesi sağlanacaktır.
Bu kurumlar tarafından getirilecek çocukların yanında refakat edecek görevlilerin de kadın olması zorunludur.

6- Engelli kadınların refakatçilerinin de kadın olması zorunludur. Yaş sınırlarına uyan engelli çocukların annelerinin refakatinde olması zorunludur.

7- Misafir takımların kadın ve çocuk taraftarları da yukarıda belirtilen kriterlere, TFF düzenlemeleri ile getirilmiş kontenjan sınırlamalarına uymak ve ev sahibi takım taraftarlarıyla farklı tribünde olmak koşuluyla seyircisiz oynanan müsabakaları izleyebilirler.

banner220
Yorumlar (0)