Bugün Gazetesi'nin haberine göre, Türk futbolu, perşembe günü Futbol Federasyonu'nun 58." />

banner212

banner211

TFF'den naklen yayın hamlesi


Bugün Gazetesi'nin haberine göre, Türk futbolu, perşembe günü Futbol Federasyonu'nun 58.

Diğer 24.01.2012, 10:49
TFF'den naklen yayın hamlesi
banner218


Bugün Gazetesi'nin haberine göre, Türk futbolu, perşembe günü Futbol Federasyonu'nun 58. madde için yapacağı genel kuruluna kilitlendi. Kritik oylama için geri sayım sürerken, Federasyon da cezalar kesinleşirse yapacağı hamleleri şimdiden belirlemeye başladı.


Soruşturmada adı geçen Fenerbahçe, Trabzonspor, Beşiktaş, Sivasspor, İstanbul Büyükşehir Belediye, Manisaspor, Mersin İdmanyurdu ve Giresunspor suçlu bulunursa alt liglere de gün doğacak. Suçlu olan takıma minumum -12 puan uygulaması yapılacağı, naklen yayın gelirlerinin geri alınacağı ve ceza alacak kulüplere 2 ile 10 milyon TL arasında yaptırım uygulanacağı belirtilmişti. Kurtuluş reçeteleri olacak 6 Süper Lig kulübünün naklen yayın geliri olan 216.85 milyon TL'nin yanı sıra adı geçen tüm takımlara verilecek cezalarla birlikte havuzda yaklaşık olarak 250 milyon liranın birikmesi bekleniyor.


2. VE 3. LİG KULÜPLERİ 58. MADDE DEĞİŞMESİN DİYECEK


İşte bu noktada Federasyon Başkanı Mehmet Ali Aydınlar'ın bu rakamın büyük bölümünü Bank Asya, 2. ve 3. Lig kulüplerine dağıtmayı planladığı ve bunu bazı başkanlarla paylaştığı öğrenildi. Böylece şike geliri, alt liglerde mücadele eden ve zor günler geçiren kulüplerin kurtuluş reçetesi olacak. Bilindiği gibi 2. ve 3. Lig kulüp başkanlarının büyük çoğunluğu naklen yayınSporExpres.comlesinden pay alamadıkları gerekçesiyle perşembe günkü genel kurulda 58. maddenin değişmemesi için ret oyu kullanacağını açıklamıştı. TFF'nin bu atakla, yapılacak genel kurulda elini sağlamlaştırmayı da 303 oy hedeflediği ifade edildi.


HAKKIMIZI HELAL ETMEYİZ


Küme düşen takımların TFF'den tek isteği eksi puan cezasının geçen sezonun sıralamasına göre yapılması. Konyaspor Başkanı Ahmet Şan, "Aydınlar'a eksi puan uygulaması yapılacaksa bunun geçen sezon puan cetveline göre yapılması gerektiğini söyledim. Kendisi buna sıcak bakmadı. 'Bu yapılmazsa hakkımızı helal etmeyiz' dedim. Perşembe genel kurul sonrası artık hukuki yollardan olayı takip edeceğiz. Gerekirse UEFA ve FIFA'ya kadar da şikayet edeceğiz" şeklinde konuştu. Mükafatı başka takımlar alıyor Kasımpaşa Başkanı Hilmi Öksüz ise "Bu sezon eksi puanlama uygulanırsa lig sonuncusu Ankaragücü'ne büyük bir artı sağlanıyor. Hakkım gaspedilmiş, yapana ceza veriyorsunuz, mükâfatı ise başka takım alıyor" dedi. Öte yandan Bucaspor yönetimi yayınladığı bildiride, "TFF genel kurulunun ve TFF başkanlığının görevi şikecileri değil,mağdurları korumaktır" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)