banner212

banner211

Türkiye Futbol Federasyonu istifa kararı aldı

Şok gelişme! Ankara'daki Genel Kurul sonrasında TFF yönetim kurulu yola devam kararı almıştı.

Diğer 31.01.2012, 16:17
Türkiye Futbol Federasyonu istifa kararı aldı
banner218
Şok gelişme! Ankara'daki Genel Kurul sonrasında TFF yönetim kurulu yola devam kararı almıştı. Ancak şok gelişme yaşandı, Mehmet Ali Aydılar, Lütfi Arıboğan ve Göksel Gümüşdağ istifa etti, gecici TFF Başkanı da belli oldu

TFF Yönetim Kurulu, dün yaptığı yönetim kurulu toplantısı sonrası; "futbolun içinde bulunduğu kaos ortamının daha da derinleşmesini önlemek amacıyla görevine aynen devam etme kararı aldı" açıklamasını yapmıştı.

Ancak bugün TFF yönetiminde tam bir deprem yaşandı.. Üstelik, Ankara'daki Genel Kurul sonrasındaki isteklere karşın "seçim bekleyenlere" olumsuz yanıt veren TFF, Seçimli Genel Kurul'a gitme kararı da aldı.

TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar ve Başkanvekilleri Lütfi Arıboğan ile Göksel Gümüşdağ istifa etti. Seçimli Genel Kurul'a kadar başkanlık görevine vekaleten yönetim kurulu üyesi Hüsnü Güreli'nin devam edeceği kaydedildi.

 

İŞTE O AÇIKLAMA

Türkiye Futbol Federasyonu İcra Kurulu'nun bugün yaptığı toplantı sonucunda, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, TFF 1. Başkanvekili Göksel Gümüşdağ ve TFF 2. Başkanvekili Lutfi Arıboğan görevlerinden istifa etmişlerdir.

27 Şubat'ta yapılmasına karar verilen Seçimli TFF Genel Kurulu'na kadar Türkiye Futbol Federasyonu'na, İcra Kurulu üyesi Hüsnü Güreli vekaleten başkanlık edecektir.

Yönetim Kurulu ve tüm kurullar, seçimli Genel Kurul'a kadar görevlerine devam edecektir.

Saygıyla duyurulur

banner220
Yorumlar (0)