banner212

banner211

Türkiye Off-Road Şampiyonası Sakarya'da yapıldı

Türkiye Off-Road Şampiyonası'nın 1. ayak yarışı Sakarya'da yapıldı

Diğer 24.04.2018, 13:06 24.04.2018, 13:11 UTKU KAYNAR
Türkiye Off-Road Şampiyonası Sakarya'da yapıldı
 

Adapazarı Belediyesi ile Sakarya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü katkılarıyla  54 Otomobil Sporları Kulübü tarafından düzenlenen ve Adapazarı ilçesi Korucuk mevkisinde gerçekleştirilen organizasyonun ilk gününde, orman etabı yarışları ikinci gününde ise gösteri etapları yapıldı.

 

Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli'nin startını verdiği yarışa, S1, S2, S3 ve S4 kategorisinde 30 araç katıldı. Sporcuların kıyasıya mücadelesine sahne olan yarışı, seyirciler ilgiyle izledi. Türkiye Off-Road Şampiyonası'nın 1. ayak yarışında Adapazarı Belediyesinin takımı Offroad Team  Takımlar Şampiyonu oldu.Yine Adapazarı Belediyesi Offroad Team Pilot Cevdet Durdunun kullandığı araç sınıf birincisi, pilot Gökhan Göçün kullandığı araç da S4 kategorisinde sınıf üçüncüsü oldu.

Yarışma Genel sonuçları

GENEL KLASMAN

1.Birkan İçen-Mustafa Saray

2.Cevdet Dudru- Aydemir Uzun

3.Mehmet Vurulmuş-Mustafa Doğan

 

TAKIMLAR SIRLAMASI

1.Adapazarı Belediyesi 54 Offroad TEAM

2-Carzybulls offroad Team

3-EVL Garage Offroad Team

 

ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI

2018 Türkiye Offroad Şampiyonası ödül töreni Korcuk Ulubey Tesisleri’nde yapıldı. Törende konuşan Başkan Dişli, “Yarışların Sakarya’da yapılıyor olmasından son derece mutluyuz.Bu organizasyonunu şehrimizde yapılmasında büyük emekleri olan 54 Otomobil Sporları Kulübü’ne ayrıca teşekkür ediyorum.Biz Adapazarı Belediyesi olarak sporun her dalına destek vermeye çalışıyoruz. Bu kapsamda Adapazarı'ndan yarışmaya katılan sporcuların içerisine belediyeden de bir ekibi dâhil etmiş bulunuyoruz. Son yıllarda vatandaşlarımızın da büyük ilgisini çeken Otomobil sporlarına olan desteğimiz devam edecektir. Temennim tüm yarışlarda olduğu gibi yarışların centilmenlik içinde geçmesi ve otomobil tutkunlarına keyifli anlar yaşatmasıdır.”dedi.

Şampiyona 12-13 Mayısta Ankarada yapılacak 2.ayak yarışlarıyla devam edecek.

 

 

Yorumlar (0)