banner212

banner211

Turna Balığı Yakalama yarışması Pazar günü

BALIK TUTKUNLARI SPORTİF OLTA BALIKÇILARI VE DOĞAL HAYATI KORUMA KULÜBÜ DERNEĞİ TARAFINDAN DÜZENLENEN TURNA BALIĞI YAKALAMA YARIŞMASI PAZAR GÜNÜ YAPILACAK

Yarışma Saati : 08/04/2012 tarihi saat 07:00 ile 12:00 saatleri arasında yapılacak olup, (yarışmacılar hazırlıkların tamamlanabilmesi maksadıyla en geç saat 06:30' da yarışma alanında hazır bulunacaklardır.

Diğer 07.04.2012, 13:40
Turna Balığı Yakalama yarışması Pazar günü
banner218
BALIK TUTKUNLARI SPORTİF OLTA BALIKÇILARI VE DOĞAL HAYATI KORUMA KULÜBÜ DERNEĞİ TARAFINDAN DÜZENLENEN TURNA BALIĞI YAKALAMA YARIŞMASI PAZAR GÜNÜ YAPILACAK

Yarışma Saati : 08/04/2012 tarihi saat 07:00 ile 12:00 saatleri arasında yapılacak olup, (yarışmacılar hazırlıkların tamamlanabilmesi maksadıyla en geç saat 06:30' da yarışma alanında hazır bulunacaklardır.)

YARIŞMA ŞARTNAMESİ

1380 sayılı su ürünleri kanunu, su ürünleri yönetmeliği ve 2/2 numaralı amatör (sportif) su ürünleri avcılığını düzenleyen tebliğler hükümlerine kesinlikle uyulacaktır.

1-Yarışma tek tür için yapılacak olup, bu tür Turna balığıdır. Her yarışmacı en fazla 2 olta ile yarışabilir.
2-Yarışmada tutulacak olan Turna balığı 40 cm.'in altında olamaz, 40 cm'in altında tutulan balıklar değerlendirmeye alınmayacak olup, bu balıklar zedelenmeden itinalı bir şekilde yakalandıktan sonra derhal suya salınacaktır.
3-Yarışmada çevrede kirlilik yaratmayacak ve diğer yarışmacılara zarar vermeyecek şekilde avlanma yapılacaktır.
4-Tebliğe ve yarışma şartnamesine uymayan yarışmacılarımız diskalifiye edilecektir. Ayrıca bu yarışmacılar için tebliğlerde belirtilen cezai yükümlülükler söz konusu olabilecektir. Avlanma sırasında kural dışı hareketler gözlemciler tarafından masa hakemlerine bildirilecek, değerlendirme masa hakemlerince yapılacaktır.
5- Yarışmacılar seçimlerine göre kıyıdan, bot ve kayık ile avlanabilir. Bot ve kayık ile avlanacak olan katılımcılar bu durumlarını yarışma formunda bildirmek zorundadır. (Bot ve kayık katılımına yarışmacı katılım kayıt numarasına göre öncelik verilir. Bot ve kayık sayısı 30'u aştığında bot ve kayık ile yarışmaya izin verilmeyecektir. Bot veya kayık kullanım kurallarına uymayan yarışmacıların botu ve kayığı yarışmadan çıkartılır. Bot veya kayık ile yarışma hakkı sıradaki yarışmacıya verilir.
(a) Bot veya kayık ile en fazla 3 yarışmacı avlanabilir.
(b) Kürek ve elektrikli motor harici bot ve kayıklar kullanılmayacaktır.
(c) Can yeleği olmayan yarışmacılar bot veya kayık ile avlanamaya çıkmayacaktır.
(d) Alkollü ve herhangi bir ilaç almış olan kişiler bot veya kayık ile avlanamayacaktır.
(e) Botlar, kıyıdan atış mesafesine yaklaşmayacaklardır (yaklaşık 25 mt.)
6- Kepçe kullanımı serbest olup, kakıç kullanımı yasaktır.
7- Yarışmacılar 2/2 tebliğler hükümlerine aykırı hareket edemezler. Canlı yem ile avlanacak yarışmacılar, yarışmacı katılım formlarında bu durumlarını belirteceklerdir. Canlı yemleri kendileri tedarik edeceklerdir. Diğer yem türleri serbesttir.
8- Yarışmacılar kıyıya dik atış yapmak zorundadır.
9- Yarışmacılar tuttukları balıkları yarışma bitiminden sonra, saat 12:30'a kadar masa hakemlerine teslim edecek ve masa hakemlerince yapılacak değerlendirme sonucunda dereceye girenler belirlenerek ilan edilecek, değerlendirmesi yapılan balıklar, yakalayan kişiler tarafından isteğe bağlı suya iade edilebilir.

ETKİNLİK KATILIM ÜCRETİ : 15 TL

YARIŞMA İKİ KATEGORİDE YAPILACAKTIR
1- En büyük balığı tutmak için yarışılacaktır.
2- En çok balığı tutmak için yarışılacaktır.

DEĞERLENDİRME
Değerlendirme Bot ve Kıyıdan olmak üzere ayrı ayrı değerlendirilecektir.

DEĞERLENDİRME ÖLÇÜSÜ
Her iki kategorinin tespitinde balığın (Boyu) belirleyici kıstas olacaktır. Aynı boyda balık tutulması halinde ağırlığı (kg) esas alınacaktır.

ÖDÜLLER
1. Bot ve Kayıktan En Büyük Balığı Yakalama Ödülü
2. Bot ve Kayıktan En Çok Balığı Yakalama Ödülü
3. Karadan En Büyük Balığı Yakalama Ödülü
4. Karadan En Çok Balığı Yakalama Ödülü

NOT : Katılımcılar sadece bir dalda ödül alabilirler.

Ayrıntılı Bilgi İçin :
Web Adresi : www.baliktutkunlari.com
E-mail : [email protected]

Başkan Mehmet ERGÜL : 0 532 576 07 27
Başkan Yrd. Hasan TEZGEL : 0 546 611 67 49
Genel Sekreter Beytullah BENDER : 0 542 655 47 54

banner220
Yorumlar (0)