banner212

banner211

UĞUR KOBAŞ'A BÜYÜK ONUR

Dünya (WKF) Karate Federasyonu tarafından Kasım ayında gönderilen yazı ile olimpiyat hakemi olarak görevlendirilen Uğur Kobaş’ın Dünya kamuoyu için resmi olimpiyat hakemliği açıklaması 23 Ocak 2020 tarihinde Fransa’nın başkenti Paris’de yapılacak.

Diğer 21.01.2020, 16:37 UTKU KAYNAR
UĞUR KOBAŞ'A BÜYÜK ONUR
banner218

Dünya (WKF) Karate Federasyonu tarafından Kasım ayında gönderilen yazı ile olimpiyat hakemi olarak görevlendirilen Uğur Kobaş’ın Dünya kamuoyu için resmi olimpiyat hakemliği açıklaması 23 Ocak 2020 tarihinde Fransa’nın başkenti Paris’de yapılacak. Sakarya amatör spor kulüpleri federasyonu başkanı Yaşar Zımba Karate branşında olimpiyatlarda görev alacak ilk Türk Karate hakemi olacak Uğur Kobaş’a destek için Paris’e gidecek.

Avrupa, Dünya hakem kurul üyesi Uğur Kobaş “böylesine önemli bir görev için yapılacak resmi açıklamada, Yaşar Zımba başkanımızın yanımda görmek, onların desteklerini hissetmek bana daha da güç verecek. Beni Desteklemek için başka bir ülkeye, binlerce kilometre gelmesi, benim için onur verici, başkanıma teşekkür ederim. İnşallah Ağustos ayına kadar bir sorun çıkmadan olimpiyatlarda görevimizi tamamlarız. O yüzden çok temkinli hareket ediyorum.

ASKF Başkanı Yaşar Zımba “ Uğur Kobaş kardeşimiz; aldığı olimpiyat görevi ile ilimizin ve ülkemizin yüz akı. Sporda ilimize her alanda büyük hizmetler yaptı, yapmaya da devam ediyor. Branşı Karate olsada sporun ve yönetimin her dalında, alanında var. Bizim gibi spor adamlarına her zaman yanında olarak destek oldu. Uğur Kobaş, ASKF yönetiminde başkan yardımcımız yıllardır beraber çalışıyoruz.Spor için; yıllarını veren bir kişi için biz Paris’e gitmişiz çokmu. Bu çok önemli resmi olimpiyat hakemliğinin açıklanacağı günde Uğur Kobaş’ın yanında olmak bizede mutluluk verecek, gurur duyduracak. Olimpiyatlar sadece sporda değil, Tüm organizasyonlar için de Dünya’nın en büyük organizasyonu. 2020 Tokyo yaz olimpiyatlarında milyonlarca kişi, bizim gibi Televizyonda kardeşimizi görünce mutlu olacak, gurur duyacak, inanıyoruz’’ dedi

Yorumlar (0)