Nevzat Dindar'ın haberi


Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, Samsunspor maçının 2." />

banner212

banner211

Ünal Aysal: Şampiyon olacağız


Nevzat Dindar'ın haberi


Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, Samsunspor maçının 2.

Diğer 09.01.2012, 09:11
Ünal Aysal: Şampiyon olacağız
banner218


Nevzat Dindar'ın haberi


Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal, Samsunspor maçının 2. yarısındaki müthiş performans için teknik heyet ve oyunculara övgü yağdırdı. Çarpıcı açıklamalar yapan Aysal, sezon sonu şampiyon olacaklarını savundu.


Sarı-kırmızılı takımın geçtiğimiz sezondan çok farklı bir çizgide olduğuna dikkat çeken Aysal, "Galatasaray şampiyon olacak. Bunun önünde hiçbir güç duramaz. Geçen sene takım yenik duruma düşünce taraftar tribünü terk ederdi. Ama takım bugün skor ne olursa olsun maçı kazanacağı havasını veriyor. İşte bu tablo ile gurur duyuyorum" diye konuştu.


Samsunspor maçının ikinci yarısını izleyebildiğini kaydeden Ünal Aysal şöyle devam etti: "Bütün maçlara aynı ciddiyetle yaklaşmak lazım. Samsun maçını bence takım ruhuyla kazandık. Bu ruhun oluştuğunu görüyorum. Ayaklar henüz o takım ruhu ile aynı çizgide olmayabilir, ama eğer ayaklar da takım ruhuyla uyumlu olursa işte o zaman, bizi kimse tutamaz."


Başkan Ünal Aysal, Teknik Direktör Fatih Terim ve yardımcıları için ayrı bir paragraf açtı. Teknik ekibin çok özel roller üstlendiğini vurgulayan Aysal, "Fatih hocamızı ve ekibini, verdikleri emek, yarattıkları ekip için kutluyorum" dedi. Başkan Aysal, Samsunspor maçının eleştirilen ismi Sabri'ye destek vererek, "Sabri sadece gününde değildi. Hocamızın da dediği gibi, milli takımın sağ bekinden bahsediyoruz. Sabri kendisini ispatlamış, takım kaptanlığına yükselmiş bir oyuncumuzdur. Bir iki maç kötü oynadı diye silemeyiz" yorumunu yaptı. Transfer konusunda Galatasaraylı taraftarlardan sabırlı olmalarını da isteyen Aysal, "Yüksek bonservis bedelleri ödememizi kimse beklemesin. İyi bir takımız ve lideriz. Bu yapıyı bozmadan yararlı takviyeler düşünüyoruz. Ancak 10-15 milyon euro bonservis de ödemeyiz" diyerek sözlerini tamamladı.


(hürriyet)
banner220
Yorumlar (0)